Range Rover Georga Michaela na sprzedaż

Samochód Georga Michaela wystawiony na sprzedaż

Granatowy samochód marki Range Rover, którym jeździł George Michael, został wystawiony na sprzedaż. 14 letnie auto, którym artysta w 2010 roku uderzył w sklep, można kupić na jednym z angielskich portali. Sprzedający określił je jako „fragment historii muzyki pop”.

GEORGE MICHAEL

Georg Michael przez 5 lat był członkiem zespołu „Wham!”. Piosenka „Last Christmas” stała się światowym przebojem. Następnie rozpoczął karierę solową i nagrywał z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin czy Whitney Houston. Zmarł w 2016 roku na niewydolność serca. Jego odejście w wieku 53 lat było dla wielu dotkliwym. Za zgodą rodziny Michaela, podczas ceremonii rozdania nagród Grammy, Adele oddała hołd zmarłemu piosenkarzowi.

WYPADEK

Za życia, rozgłosu dodawały mu liczne kontrowersje i skandale. W 2010 roku, George, prowadząc samochód pod wpływem narkotyków, spowodował wypadek, uderzając w witrynę sklepu „Snappy Snaps”. Sąd skazał go na ośmiotygodniowy okres pozbawienia wolności i utratę prawa jazdy na pięć lat. Michael przeprosił kierownika sklepu, a fani zaczęli przynosić na miejsce zdarzenia kwiaty i tabliczki z napisami. Pracownicy musieli umieścić znak z prośbą o zaprzestanie bombardowania sklepu przedmiotami.

RANGE ROVER

Ten sam samochód, został niedawno wystawiony na aukcji, na stronie internetowej eBay. Cena wywoławcza wynosiła 2 000 £. Sprzedawca zapewnia, że 14-letnie auto z napędem 4×4 jest w dobrym stanie. Posiada jedynie kilka rys powstałych na skutek zderzenia ze sklepem „Snappy Snaps”. Oprócz tego, podaje też przebieg samochodu wynoszący 80 000 mil i dokumenty z dowodem, że było to auto należące do piosenkarza. Obecny właściciel określił pojazd „częścią historii muzyki pop”. Aktualnie cena sięga 6 000 £. Zakończenie aukcji planowane jest na 25 lutego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ