Rząd Danii wykupił cztery ostatnie słonie cyrkowe w kraju

Rząd Danii wykupił ostatnie cztery słonie cyrkowe w kraju – ogłosił szef resortu rolnictwa, żywności i rybołówstwa Mogens Jensen. Władze chcą zapewnić zwierzętom spokojną emeryturę.

Jak poinformował w sobotę Mogens Jensen, duński minister rolnictwa, rząd wykupił właśnie cztery ostatnie słonie cyrkowe w kraju. Umowę w tej sprawie podpisano z cyrkami Arena i Trapez. W sumie władze przeznaczyły na to 11 milionów koron, czyli 1,6 miliona dolarów.

Ramboline, Lara, Djunga i Jenny z cyrków trafią do ogrodu zoologicznego, który zaoferuje im najlepsze warunki. Oferty już zbiera ministerstwo rolnictwa. Póki co pozostaną w cyrkach, ale opiekę nad nimi przejmie organizacja Animal Protection Denmark.

Zakaz wykorzystywania wszystkich dzikich zwierząt w cyrku

Obecnie jedynymi dzikimi zwierzętami, które można wykorzystywać w cyrkach na terenie Danii są zebry, słonie i lwy morskie. Rząd zamierza jednak do końca roku uchwalić prawo, które zakaże wykorzystywania wszystkich dzikich zwierząt.

Wiele państw, w tym m.in. Brazylia, Grecja czy Malta wprowadziły już zakazy obejmujące wszystkie zwierzęta. Inne, m.in. Belgia, Holandia czy Wielka Brytania zakazały wykorzystywania dzikich zwierząt.

W Polsce póki co istnieją jedynie lokalne zakazy tego typu. Obowiązują w około 20 miastach.

Zobacz również:

Źródło: donald.pl / Fot. wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ