Rusza Transkaukazja 2015

Z czym kojarzy wam się Gruzja lub Armenia? Jeśli z absolutnie niczym, najwyższy czas nadrobić braki w wiedzy ogólnej i wybrać się na bezkresne stepy Kaukazu. Nie macie na to czasu, pieniędzy, odwagi? Wstąpcie do Transkaukazji, która w Warszawie rusza już 27 czerwca!

fot. materiały prasowe

Kaukaz jest jednym z najbardziej fascynujących regionów świata. Usytuowanie na styku Europy i Azji, na peryferiach dawnych wielkich mocarstw, zadecydowało o wielobarwności etnicznej i kulturowej tego obszaru. Dość powiedzieć, że znajdował się on kolejno pod panowaniem Asyryjczyków, Persów, Greków, Hunów, Arabów i Mongołów, by wreszcie zostać wcielonym do ZSRR i podzielić się na Azerbejdżan, Gruzję, Armenię i południowe prowincje Federacji Rosyjskiej. Efektem tej mieszanki kulturowej jest unikatowa sztuka Kaukazu, której przybliżenie mieszkańcom Zachodu postawili sobie za cel twórcy Transkaukazji.

Międzynarodowy festiwal odbywa się co dwa lata, po raz siódmy w Warszawie. Głównym wydarzeniem tej edycji będzie plenerowy koncert artystów z Armenii, Gruzji, a także Polski i Senegalu. Oprócz tego na Krakowskim Przedmieściu powstanie międzykulturowe miasteczko kulinarne Targu Śniadaniowego, gdzie będzie można spróbować i zaopatrzyć się w najbardziej egzotyczne smakołyki z tej części świata.

W ramach Transkaukazji realizowany jest również projekt „Kurort Miejski Warszawa”, którego efekty poznamy w dniach 9 – 12 lipca.

Podczas koncertu wystąpią:

Koncert 1: The Bambir (Armenia) + Warsaw Horns (Polska)

Koncert 2: Tsu Gordela (Gruzja) + Pako Sarr (Polska/Senegal)

Wielki finał: Pako Sarr (Polska/Senegal) + Tsu Gordela (Gruzja) + Warsaw Horns (Polska)

Start koncertów 27.06, godz. 18:00, Krakowskie Przedmieście. Targ Śniadaniowy odbywać się będzie w godz. 14:00–22:00. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie tutaj.

 

_____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ