Rola samodyscypliny w sukcesie zawodowym

ID-100109228Co jest najważniejszym czynnikiem w osiągnięciu sukcesu? Brian Tracy – światowej sławy mówca motywacyjny twierdzi, że nawyk samodyscypliny jest gwarancją sukcesu. Każdy człowiek sukcesu jest wytrwały i potrafi się zmotywować do działania, czyli potrafi zrobić coś niezależnie od tego czy mu się chce czy nie. 

Samodyscyplina to umiejętność zapanowania nad sobą samym. Bardzo ważną umiejętnością w życiu człowieka, jest robienie najpierw rzeczy ważnych i trudnych, a dopiero później rzeczy łatwych i przyjemnych. Kiedy masz samodyscyplinę to znaczy, że potrafisz zmusić się do zrobienia czegoś co powinieneś zrobić pomimo, że wcale nie masz na to ochoty.

Zastanów się jak Ty postępujesz. Czy wykonujesz najpierw rzeczy, które przybliżają Cię do tego co sobie zamierzyłeś w życiu zawodowym i prywatnym?

Istnieje pewna mądra zasada pod tajemniczym kryptonimem „0-1-10 plus”. Polega ona na tym, aby dokonując wyboru dotyczącego realizacji jakiejkolwiek czynności w ciągu dnia, zastanowić się jaką korzyść uzyskamy ze zrobienia tego teraz, za rok, za dziesięć lat i później…

Dokonując tej analizy lepiej ocenimy priorytety i właściwiej zagospodarujemy swój czas.

Podstawą w życiu każdego człowieka, a zarazem mobilizacją do dyscypliny jest poznanie siebie. Wyznaczenie swojej misji życiowej i celów, pragnień. Spisz swoją misję życiową, cele, które zamierzasz osiągnąć. Myśląc o celu jaki zamierzasz osiągnąć o wiele łatwiej będzie Ci się zmobilizować do działania.ID-10019083

Samodyscyplina jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach, kiedy to ludzie coraz częściej pracują w domach w których znacznie trudniej jest się zmobilizować do pracy niż ma to miejsce w biurze. Coraz mniej ludzi pracuje na etatach i wygląda na to, że ta tendencja będzie się pogłębiała. Pracujmy zatem nad umiejętnością dyscyplinowania siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ