Rodzaje środków odchudzających

Przeszłaś na dietę, zapisałaś się na siłownię i zastanawiasz się, co dalej robić, żeby przyspieszyć proces gubienia zbędnych kilogramów. Z ćwiczeniami i zdrowym odżywianiem najlepiej sprawdzą się tzw. „podkręcacze” diety, czyli środki wspomagające odchudzanie. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, po czym wybierz środek idealny dla Ciebie!

preparaty-life4style

fot. zdrowie.com

1. Środki hamujące apetyt

Masz problem z podjadaniem między posiłkami? Miewasz nagłe napady wilczego głodu? Jeżeli tak, to tabletki hamujące apetyt są właśnie dla ciebie. Ich działanie zmniejsza łaknienie i powoduje uczucie sytości. A wszystko to dzięki zawartym w nich włóknom roślinnym, które pochłaniają wodę i pęcznieją w żołądku. Należy je zażywać 30 minut przed jedzeniem i popijać wodą.

2. Spalacze tłuszczu

Inaczej tzw. fat burnery, które działają tylko i wyłącznie w parze z ćwiczeniami. Ich działanie polega przede wszystkim na ożywianiu spalania tłuszczu nagromadzonego w organizmie. Jeżeli fat burner będzie używany bez aktywności fizycznej, to rozbije tłuszcz, ale go nie spali.

3. Preparaty na odchudzanie, które zmniejszają wchłanianie tłuszczu

Ich głównym składnikiem jest chitostan, który wiąże tłuszcz.  Jest to substancja niewchłaniana przez nasz organizm, tylko od razu wydalana. Pojawiającym się skutkiem ubocznym może być niewchłanianie bardzo ważnych dla organizmu witamin znajdujących się w tłuszczach. 

4. Środki odchudzające, które wytwarzają ciepło

to preparaty termogeniczne, które powodują podniesienie temperatury w organizmie. Niezalecane dla osób starszych i mających problemy z układem krwionośnym, ponieważ mogą przyspieszać pracę serca i podwyższyć ciśnienie.

 

Patrycja Sieląg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ