Restauracja która na zdjęciach ma wyglądać… źle!

Mowa o restauracji Gordon’a Ramsey’a.

www.supergreenlandmarket.com

W dobie, gdzie coraz więcej restauracji chce być restauracjami „Instagramowymi”, większość z nich po prostu wygląda tak samo, upodabniają się do siebie nawzajem. Jest to już zauważalne podczas gdy przeglądamy zdjęcia na Insta. Rzucaja się w oczy najnowsze restauracje, kawiarnie, hotele, czy butiki, w cukrowych bądź stonowanych kolorach. Wszystko wygląda tak, jakby celowo było zaaranżowano z myślą o atrakcyjnych zdjęciach i nieziemskiej popularności w social mediach. I zresztą zapewne tak jest. To ostatnio silny trend, nie tylko w tej branży. Podobno architekci coraz częściej słysza, że ich miejsce musi być „instagramowalne”. Co to oznacza? Musi zachęcać użytkowników do robienia zdjęć, udostępniania, i promowania na popularnej platformie.

Gordon Ramsay miał to na uwadze, otwierając swój lokal. Chciał się wyróżnić na tle konkurencji. Przez co też jego lokal to przewaga odcieni czerni, które maja na celu wygladać źle na zdjęciach. Restauracja nazywa się „Lucky Cat”. Jej właściciej – Gordon nie chciał wpisać się w Instagramowy trend. Restauracja znajduje się w Londynie. Został ona zaprojektowana przez studio AfroditiKrassa. Ma być nastrojowo. W związku z czym przestrzeń jest przycieniona. Co wprowadza nietuzinkowa atmosferę. Ale co absolutnie nie wygląda dobrze na zdjęciach! Czarny jest tu sufit, parkiet, kanapy, a nawet blaty stołów:

„Staraliśmy się pracować z materiałami i kolorami, które nie będą krzykliwe, tylko subtelne i klasyczne. Krótkowzroczne strategie sprawiają, że wszystkie wnętrza zaczynają wyglądać tak samo. Pewnie nie raz zdarzyło wam się odwiedzić miejsca, które świetnie prezentują się na zdjęciach, ale na żywo rozczarowują.” Skomentował założyciel studia AfroditiKrassa.
Wnętrze nawiązuje do stylistyki japońskich „kissatenów” – piwnicznych jazzowych lokali. Były one popularne w latach 30. XX wieku, w Tokio. Pomysł ten jest odzwierciedlony również w menu restauracji, gdzie będzie serwowane sushi, i inne azjatyckie specjały.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ