Ranking świątecznych filmów

Święta Bożego Narodzenia wywołują wyjątkowy nastrój. Rodzinne kłótnie i nieporozumienia znikają, a my sami stajemy się bardziej radośni, czujemy wewnętrzny spokój i bliższy związek z pozostałymi domownikami. Wspólne oglądanie świątecznych filmów może jeszcze bardziej wzmocnić te relacje i zapewnić doskonałą rozrywkę, nawet jeżeli na co dzień nie oglądamy podobnych dzieł.  Zebraliśmy ranking najlepszych. Może któryś z tych filmów szczególnie przypadnie Ci do gustu?

Źródło: www.lassothemovies.comboże

Boże Narodzenie/ 2005 r.

Jeżeli świąteczne komedie romantyczne nie są w Twoim guście, pomyśl o Bożym Narodzeniu z 2006 r. wyreżyserowanym przez Christiana Cariona. Akcja filmu rozgrywa się w 1914 r. Trwa wojna. Walczące ze sobą oddziały Brytyjczyków, Niemców oraz Francuzów przerywają walkę, aby uczcić Wigilię. Dzieło pokazuje, że to wyjątkowy czas, który jednoczy nawet wrogów. Boże Narodzenie otrzymało nominację do Oscara.

Opowieść wigilijna/ 1999 r.

Opowieść wigilijna niesie ze sobą głębszą refleksję. Opowiada o wewnętrznej przemianie bogatego, ale skąpego, o zatwardziałym sercu człowieka, która dokonuje się za pośrednictwem duchów nawiedzających go w wigilijny wieczór. Polecamy wersję z 1999 r. w reżyserii Davida Hugha Jonesa.

Listy do M. 1/ 2011 r.

W tym roku do kin weszła druga część Listów do M. To dobry moment na przypomnienie sobie pierwszej. Można ją określić jako filmową mozaikę, na którą składają się historie kilku osób. W wigilię każdą z nich spotka coś, czego się nie spodziewała, a co jednocześnie odmieni jej życie na lepsze.

Świąteczna wiadomość/ 2010 r.

W zestawieniu nie mogło zabraknąć komedii romantycznej. Akcja Świątecznej wiadomości dzieje się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Do grona pracowników poczty dołącza dziewczyna, która będzie musiała wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i odpisywać dzieciom na listy. Jej osoba wprowadzi sporo zamieszania w spokojnej dotąd placówce i w sercu pewnego listonosza.

Świąteczna rubryka/ 2005 r.

Liza jest dziennikarką, ale tuż przed Świętami jej kariera zaczyna wisieć na przysłowiowym włosku. Chcąc ratować swoją gazetę, wpada na genialny pomysł – zakłada specjalną rubrykę o świątecznej tematyce. Konkurencja jednak nie śpi i podkrada pomysł. Co wyniknie z tej rywalizacji? Przekonajcie się w wigilijny wieczór.

DLA DZIECI

Źródło: cookiesandsangria.com

Cud na 34. ulicy/ 1994 r.

W jednym z centrów handlowych na okres przedświąteczny w roli Świętego Mikołaja zostaje zatrudniony główny bohater – Kriss Kringle. Jego oryginalne pomysły nie tylko sprawiają, że sklep zaczyna wychodzić z poważnych problemów finansowych, ale przywracają też wiarę w magię Świąt małej dziewczynce.

Dziewczynka z zapałkami/ 1987 r.

Dziewczynka z zapałkami to jedna z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Jeżeli Twoje dziecko jej nie zna, obejrzyjcie razem ekranizację z 1987 r. Dzięki niej uświadomisz maluchowi, że Wigilia to święto, w którym liczy się co innego niż suto zastawiony stół i prezenty.

Renifer Niko ratuje Święta/ 2008 r.

Niko to renifer, który wychował się bez ojca. Marzeniem Niko jest poznać drugiego rodzica i osiągnąć to co on, czyli dołączyć do Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Choć nie przejawia w tym kierunku zdolności, nie poddaje się, tylko dąży do celu. W trakcie realizacji celu pojawia się przed nim także poważniejsze zadanie – uratowanie Świąt. To piękna opowieść z przesłaniem, którą powinno zobaczyć każde dziecko.

Piękna i Bestia. Zaczarowane Święta./ 1997 r.

Miłośnikom Disneya z pewnością spodoba się bajka Piękna i Bestia. Zaczarowane Święta. Akcja opowieści trwa w momencie pobytu Pięknej w zamku Bestii. Dziewczyna chce, aby Święta były wyjątkowe i zaczyna robić w tym kierunku przygotowania. Nie obędzie się oczywiście bez przeszkód, ale również bez dawki humoru.

Dziewięć psów Świętego Mikołaja/ 2001 r.

Jak się okazuje, nie tylko renifery biegają w zaprzęgu Świętego Mikołaja… Kiedy zwierzęta się rozchorowują i pojawia się problem z dostarczeniem dzieciom prezentów, będą musiały zastąpić je psy. Niestety nauka nie przyjdzie im łatwo. Dziewięć psów Świętego Mikołaja to ciepła i zabawna opowieść.


__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.    

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ