Naturalne przyciemnianie włosów

Sposobów na domowe przyciemnianie jest wiele. Są one mniej skuteczne niż tradycyjne farbowanie, ale mają jedną i bardzo ważną przewagę nad chemicznymi preparatami, nie niszczą włosów. Na skutki trzeba trochę poczekać, ale cierpliwość popłaca.


www.womenshealthmag.com


Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z naturalnym przyciemnianiem włosów, musisz pamiętać, że skuteczność działania i uzyskany odcień zawsze różnią się od siebie. Zależą od tego w jakiej kondycji są włosy, jak szybko łapią kolor i jaki jest ich pierwotny odcień.

 

Przyciemniające płukanki

Włosy brązowe mają dużo barwnika – eumelaniny. Im więcej go we włosach, tym są one ciemniejsze. Płukanki podnoszą poziom barwnika, ale tylko stosowane regularnie. Przygotowanie płukanki z reguły odbywa się tak samo, musimy zaparzyć zioła, orzechy lub inny produkt, poczekać aż ostygnie, polewać włosy lub moczyć je w misce z naparem. Czas kuracji zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Płukanki możemy przyrządzić z:

kawy lub herbaty, 

orzechów razem z łupinami, 

szałwii, 

kory dębu, 

pokrzywy 

lub rozmarynu.

Niektórzy rekomendują też mieszankę octu z sosem sojowym, ale nie ma ona wielu zwolenników z powodu zapachu octu.

 

Oleje przyciemniające włosy

Amla są to sproszkowane owoce agrestu indyjskiego, całkowicie naturalne. Mieszając je z wodą i olejkami eterycznymi, uzyskamy maseczkę wspaniale odświeżającą kolor włosów, delikatnie go przyciemniając. Wskazana jest dla włosów w odcieniach od ciemnego blondu do czarnego.

 

Olej rycynowy ma właściwości nawilżające i w połączeniu z substancjami odżywczymi, które zawiera, pozwala zatrzymać wilgoć w obrębie włosa, przez co staje się on ciemniejszy. Wystarczy odrobinę olejku wymieszać z odżywką bez spłukiwania, rozprowadzić równomiernie na włosach i po kilku minutach spłukać.

 

Domowych sposobów przyciemniania jest wiele. Można też zastosować hennę, jest ona bezpieczna dla włosów, ale efekty nie zawsze są dokładnie takie, jakie chcemy uzyskać. Henna reaguje inaczej z włosami u nasady głowy, a inaczej z końcówkami, co budzi nasze obawy, co do nierównomiernego ufarbowania. Z tego powodu częściej wybieramy płukanki i oleje.

 

Domowe preparaty są tanie, łatwe w przygotowaniu i stopniowo nadają naszym włosom głęboki kolor i blask. Nie są tak skuteczne i szybkie w działaniu, jak chemiczne odpowiedniki, ale zapewniam, że warto cierpliwie poczekać na rezultaty. W końcu czego się nie robi dla pięknych włosów!


____________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ