Pośmiertna wystawa Oscara de la Renty

W październiku zeszłego roku odszedł niezwykły wizjoner i genialny artysta – Oscar de la Renta. Kobiety na całym świecie marzyły o jego kreacjach. Teraz, pojawiła się pierwsza pośmierta wystawa mistrza, zatytuowana „Oscar de la Renta: His Legendary World of Style”.

oscar life4style

Projektant był niezwykle doceniany w świecie mody. Zawsze tworzył eleganckie i spektakularne suknie, którymi gwiazdami chwaliły się na czerwonym dywanie. Teraz, w hołdzie dla mistrze, jego wielolteni przyjaciel, Andre Leon Talley we współpracy z magazynem „Vogue” przygotował wystawę poświęconą jego projektom.

Wystawa została otwarta 5 lutego w Georgii, w Savannah College of Art and Design, a składa się na nią wiele sukni pochodzących z szaf takich osób jak Hilary Clinton, Nicole Kidman czy Taylor Swift. Nawet Annette de la Renta, żona i zarazem muza projektanta, przekazała na wystawę swoją piżamę zaprojektowaną przez męża. Możemy podziwiać przepiękne suknie wieczorowe, ale także ślubne, a uszycie niektórych z nich zajęło nawet 1350 godzin!

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ