Positano – miasto marzeń

positano duze sporteuroWłochy nieustannie przyciągają rzesze turystów. To kraj pełny zabytków, smaków i kolorów. Podróżnicy zawsze doceniali malowniczość i urok wielu miejsc usytuowanych w Wenecji, Toskanii czy Florencji. Jest ich tak wiele, że zapomniano na chwilę o Positano.

To miasteczko zaistniało z powrotem za sprawą tanich linii lotniczych, które oferują loty na półwysep Amalfi. Positano to jedno z najbardziej malowniczych miasteczek na tym wybrzeżu. Wyjątkowo strome uliczki oraz ogromna ilość schodów nadają miastu wyjątkowy klimat – spacer po nich jest dość męczący, ale wysiłek rekompensują widoki. Jeżeli zmęczymy się zwiedzaniem – warto zejść na sam dół, ponieważ u stóp Positano rozciąga się piękna, szeroka, piaszczysta plaża.

Positano mimo sporej ilości odwiedzającej to miasteczko turystów wciąż zachowało klimat włoskiego miasteczka rybackiego. Oferuje także wiele atrakcji – oprócz wielu sportów wodnych, jakie można tu uprawiać, warto też wybrać się na wspinaczkę po klifach lub w rejs wzdłuż wybrzeża Amalfi lub do Salerno.positano2 duze sporteuro

Odwiedzenie Positano to obowiązek dla przebywających w tej okolicy. Miasteczko skupione jest na zejściu pasma Monti Lattari do Morza Tyrreńskiego przy czym z uwagi na brak miejsca na zabudowę wykorzystano do tego naturalne zbocza górskie. Sprawia to, że każdy ma wrażenie jakby domy zostały przyklejone do gór. Pozostałość skupia się w niewielkiej dolinie. Od strony morza widać całą miejscowość jak na dłoni.

Co ciekawe, Positano zostało wyróżniona w kilku filmach – między innymi w ,,Tylko ty” (1994) i ,,Pod słońcem Toskanii” (2003). Jest także gospodarzem corocznego Cartoons on the Bay Festival , na którym prezentowane są nagrody Pulcinella za doskonałość w animacji.

Od lipca 1967 r. i przez większość 1970 roku, Positano było domem piosenkarki Shawn Phillips. To właśnie tutaj Mick Jagger i Keith Richards z The Rolling Stones napisali piosenkę ” Rambler Midnight ” w kawiarni w czasie wakacji.

Anna Matysek, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ