Polski aktor miał udar mózgu. Teraz walczy z rakiem

Jacek Czyż (66 l.), aktor filmowy i dubbingowy, w maju 2017 roku trafił do szpitala z udarem mózgu. Na tym jego problemy zdrowotne się nie zakończyły. Później zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości. Dodatkowo aktor znany z podkładania głosu Tygryskowi w „Kubusiu Puchatku”, cierpi na niedowidzenie połowiczne.

Aleksander Orsztynowicz-Czyż, syn Jacka Czyża i Hanny Orsztynowicz (69 l.), aktorki znanej z roli Zofii Szczubełkowej w „Polskich drogach”, umieścił apel o pomoc na stronie pomagam.pl. Chce zebrać 20 tysięcy złotych na leki dla ciężko chorego ojca, któremu nie przysługuje renta.

– Niestety 24go maja 2017 roku Jacek trafił do szpitala z udarem mózgu. Następnego dnia dowiedzieliśmy się, że udar to tylko wierzchołek jego problemów. Jacek cierpi również na już rozległego raka prostaty z przerzutami na kości. Zajęty jest kręgosłup, kończyny oraz kości czaszki. W wyniku udaru Jacek cierpi na HEMIANOPASJĘ, czyli niedowidzenie połowiczne (dwojgiem oczu widzi tylko to co jest po prawej stronie ). Ten stan zdrowia wyklucza go absolutnie z możliwości uprawiania zawodu, jak również z samodzielnego funkcjonowania. Także wcześniejszy system pracy bez etatu i nieopłacanie pełnego ZUSu wykluczyło go z możliwości otrzymania renty. Emerytura, o którą ubiegał się w tym roku, również jest bardzo mizerna. Jednak nie poddaje się i każdego dnia obdarowuje nas entuzjazmem, uśmiechem i dobrą energią. Dlatego zwracamy się z prośbą o wspomaganie Jacka, w miarę możliwości.Każda kwota którą uda nam się zebrać, ułatwi Jackowi codzienne życie, leki, zastrzyki, transport – czytamy w oświadczeniu Orsztynowicza-Czyża.

https://www.instagram.com/p/BKygb-tBkE_/

Pieniądze na pomoc Jackowi Czyżowi można wpłacać pod tym linkiem:

Pomoc dla Jacka Czyża

Jacek Czyż to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Popularne role aktora to: Tygrysek z serii filmów o Kubusiu Puchatku, Rafiki z serii Król Lew i Argus Filch z serii filmów Harry Potter.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ