owsiak nagroda nobla

Polscy strażacy odmówili Owsiakowi. Na Pol’and’Rock pomagają niemieccy

Na festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock) panuje ponad 30-stopniowy upał. Organizator, Jerzy Owsiak apelował do straży pożarnej, jednak odpowiedziała tylko ta niemiecka. Tymczasem przebywanie na otwartym terenie w ekstremalnych temperaturach zagraża zdrowiu uczestników festiwalu. 

Owsiak na swoim Facebooku pisał: „Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów, aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś [czwartek], kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem!”

Owsiak jest wściekły, bo lubuski wojewódzki komendant straży, Przemysław Gliński, zakazał także przyjazdu ochotników z województwa lubuskiego: „Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Częścią Pana decyzji był także zakaz przyjazdu do nas ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy”.

 W ostateczności by pomóc przegrzanym festiwalowiczom Owsiak zdecydował się na ściągnięcie wozu strażackiego aż z Niemiec: „Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby – jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić – zapraszamy! Dostaniecie michę, nalejemy Wam paliwa do samochodu i będziemy mogli wysyłać w świat dobrą wiadomość o wspólnym tworzeniu tego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. A Panu Komendantowi dziękujemy!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ