Lewandowski z zarobkiem 100 mln zł

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Lewandowski, okazał się najlepiej zarabiającym sportowcem w 2017 roku. Piłkarz zainkasował za poprzedni rok ok. 100 mln zł.

W najnowszym rankingu Super Expressu „Złotej dziesiątki” kapitan naszej reprezentacji uplasował się na zaszczytnym pierwszym miejscu. Nie jest to jednak plebiscyt na najlepszego sportowca, a na najlepiej zarabiającego. Z informacji jakie podaje Super Express wynika, że Robert za rok 2017 zarobił ok. 100 mln zł.

Za co Robert dostaje takie pieniądze?

Lewandowski najwięcej pieniędzy otrzymuje za kontrakt z Bayernem. Rocznie otrzymuje 20 mln euro, czyli ok. 84 mln zł. Poza tym spore pieniądze otrzymuje z reklam. Jest on ambasadorem wielu marek, w tym: sieci telefonii komórkowej, napoju (Lewandowski był ambasadorem Coca Coli w 2017 r.) czy kosmetyków. Za takie kampanie potrafi zgarnąć nawet ok. 10 mln zł. Robert w 2017 r. otrzymał również premię za awans do mistrzostw świata w Rosji. Jak podaje Super Express za ten wyczyn otrzymał ok. miliona złotych.

https://www.instagram.com/p/BgJmIqEn5wK/?hl=pl&taken-by=_rl9

Robert oprócz zarabiania pieniędzy, również je inwestuje, głównie w Polsce. Z kolega założył firmę, która zajmuje się budowaniem apartamentów. Jest również właścicielem domu mediowego oraz agencji marketingowej. Wkłada również duże pieniądze w startupy, planuje otworzyć restaurację oraz klinikę dla sportowców, od niedawna na smartfonach możemy zagrać w grę z jego udziałem.

A co wy byście zrobili z taką sumą pieniędzy? Dajcie nam znać!

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/rl9official/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ