Polka wstała z wózka inwalidzkiego i wygrała niemiecki “Top Model”

Choć Simone Kowalski urodziła się w Polsce, to od 20 lat mieszka w Niemczech, gdzie wygrała najnowszą edycję „Germany’s Next Topmodel”. Dziewczyna była jedną z faworytek w reality show. Polka opowiedziała w programie o nieszczęściu, jakie spotkało ją w życiu.

22-letnia Polka właśnie wygrała 14. edycję programu “Germany’s Next Top Model”, czyli niemieckiej wersji “Top Model”. Tytuł “następnej niemieckiej top modelki” otrzymała z rąk samej Heidi Klum. Ale droga do zwycięstwa i do świata modelingu nie była dla Simone łatwa.

https://www.instagram.com/p/Bx0hqkiCM-Z/

Dziewczyna urodziła się w Polsce i gdy miała roczek wyjechała z rodzicami do Niemiec. Simi przez całe życie marzyła o karierze sportowej, jednak jej plany pokrzyżowała drastyczna kontuzja. Przez 1,5 roku dziewczyna była przykuta do wózka inwalidzkiego – była to konsekwencja urazu stóp, którego Simone nabawiła się podczas przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Kowalski przeszła operację oraz długą rehabilitację i w końcu ponownie stanęła o własnych nogach. 

Polka w niemieckim “Top Model”: wygrał talent czy dramatyczna historia?

Niemal od początku programu Simone należała do faworytek i z każdym kolejnym odcinkiem umacniała swoją pozycję. Wpływ na to miały nie tylko efekty sesji, ale także wiele wylanych przez nią łez. Polka chętnie zdradzała bowiem coraz więcej dramatycznych szczegółów ze swojej sportowej przeszłości. 

Częsty płacz i zwierzenia spowodowały, że jej wygrana wywołała sporo nieprzychylnych komentarzy. Niektórzy fani niemieckiego “Top Model” zarzucają Simone, że “brała ich na litość”. Emocje po programie podgrzała dodatkowo wypowiedź jej byłego trenera, który stwierdził, że przedstawiona w mediach opowieść o kontuzji jest mocno podkoloryzowana.

https://www.instagram.com/p/BwoqNkiJ60l/

Wygrana w “Top Model” to dopiero początek kariery?

Simone wygrała w programie 100 tys. Euro, kontrakt z agencją modelek ONEeinsfab Management oraz sesję okładkową do magazynu „Harper’s Bazaar”. Często najcenniejsze dla zwycięzców “Top Model” są jednak nie nagrody materialne, ale popularność i kontakty zdobyte w trakcie trwania show. 

Wynik głosowania widzów ogłosiła sama Heidi Klum.

Wcześniej Simone miała okazję poznać wiele światowych gwiazd, na przykład Naomi Campbell, Tyrę Banks, Paris Hilton czy Kim Kardashian. Polka zdobyła też zawrotną liczbę obserwatorów na Instagramie. Aktualnie ma ponad 400 tys. fanów. 

https://www.instagram.com/p/BwR_em3pH9u/

Simone, Życzymy sukcesów!

Zobacz również:

Źródło: kobieta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ