Aleksandra Woroniecka

Polka dyrektorem działu mody w paryskim „Vogue’u”!

Aleksandra Woroniecka, mieszkająca od urodzenia we Francji, została nową szefową działu mody we  francuskim ,,Vogue’u’’. Polka obejmie stanowisko od 22 lutego i tym samym zastąpi dotychczasową szefową Suzanne Koller.

Aleksandra wywodzi się z książęcego rodu Woronieckich, herbu Korybut, urodziła się w Paryżu. Tam studiowała psychologię i lingwistykę. Pasjonowała ją jednak moda, więc zatrudniła się jako asystentka stylisty w niszowym i nieistniejącym już magazynie ,,20 Aris’’.

Jako stylistka pracowała dla amerykańskiego ,,ELLE’’ i ,,Herper’s Bazaar’’. W Europie stylizowała m.in. dla ,,Dazed Magazin’’, ,,Vogue Italia’’ i ,,Vogue Homme’’. Była także dyrektorem działu moda w ,,Le Monde’’. Ostatnio pracowała także przy wiosennej kampanii sieciówki Mango.

Pierwszy numer, w którym to Polka będzie odpowiedzialna za wszystkie sesje i materiały ukaże się wiosną. W lutowym wydaniu możemy podziwiać stylizowany przez nią edytorial Portrait of a Lady, gdzie przed obiektywem Alasdair McLellan’a wystąpiła brytyjska top modelka – Edie Campbell.

O sukcesie Polki mówią wszyscy. Ivy Piotrowska na swoim Instagramie napisała:

,,To ważny dzień dla VOGUE Paris! Jesteśmy bardzo dumni, że kobieta urodzona w Polsce została PIERWSZĄ dyrektorką działu mody w paryskim VOGUE. To także nowy rozdział w branży modowej w Polsce. Jesteśmy pewni, że będzie ona jedną z najlepszych dyrektor modowych w historii paryskiego VOGUE. Gratulujemy i życzymy powodzenia!’’

 My także dołączamy się do gratulacji! To z pewnością wielki dzień zarówno dla branży modowej jak i dla Polski.

Autor: Anna Filip

ZOSTAW ODPOWIEDŹ