koszulka2 - sporteuro

„Podaj dalej do Antosia”

koszulka2 - sporteuro„Podaj dalej do Antosia” – weź udział w wyjątkowych licytacjach koszulki Roberta Lewandowskiego i reprezentacyjnej Hondy.

W ramach akcji charytatywnej „Podaj dalej do Antosia” prowadzone są aukcje wyjątkowych przedmiotów przekazanych dla Antka Faberskiego przez najlepszych sportowców – koszulki Borussii Dortmund z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulek reprezentacji Polski i Anglii przekazanych przed październikowym meczem na Stadionie Narodowym oraz wyjątkowe tunningowanej Hondy, na której biało-czerwonej masce podpisali się reprezentanci Polski w piłce nożnej. Organizatorem akcji jest Caritas Polska. W pomoc Antkowi zaangażowały się też Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Oficjalnym partnerem akcji została Grupa Allegro. Aukcje prowadzone są w serwisie Allegro pod adresem strona akcji oraz dostępne aukcje

koszulka - sporteuro

Zebrane środki zostaną przekazane na operację i rehabilitację Antka Faberskiego, 3-letniego chłopca, który urodził się z Syndromem Aperta. To rzadka wada genetyczna, która spowodowała deformację czaszki, dłoni i stóp chłopca.

Antek urodził się w 2009 roku. Jego szwy czaszkowe zrosły się szybciej niż powinny, co spowodowało deformację główki. Chłopiec urodził się również z rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego oraz ze zrośniętymi paluszkami u rąk i nóg. Aby Antek mógł normalnie funkcjonować i rozwijać się potrzebne było wiele operacji i ciągła rehabilitacja.koszulka1 - sporteuro

Po 3 latach od pierwszej operacji, ze względu na narastające ciśnienie środczaszkowe w głowie Antosia oraz nieprawidłowy obraz rezonansu magnetycznego, konieczny jest kolejny zabieg w Stanach Zjednoczonych na przełomie lipca i sierpnia. Lekarze muszą stworzyć miejsce na rosnący i zwiększający swoją objętość mózg. Operacja ta umożliwi również zabezpieczenie nerwu wzrokowego przed uszkodzeniem i stopniową utratą wzroku. Po operacji Antoś będzie przebywał 1 noc na intensywnej terapii, a w trzeciej dobie, jeśli nie wystąpią żadne komplikacje, zostanie wypisany do domu. Przez następne 4-5 dni nie będzie mógł otworzyć oczu ze względu na opuchliznę na twarzy. To bardzo trudne doświadczenie dla tak małego dziecka i jego rodziców. Czasu do operacji pozostało niewiele, a szacowany koszt zabiegu to 45 000 USD.

koszulka3 - sporteuroDziś, dzięki wysiłkom rodziców i wielu dobrych ludzi – Antek, pomimo choroby, razem z braćmi Jaśkiem i Noah poznaje świat i uczy się nowych rzeczy. Raz w tygodniu uczęszczana na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu. Antek jest też wielkim kibicem sportu, który jest w jego życiu niemal od samego początku. Antek wywodzi się ze sportowej rodziny. Jest synem Anny Jedlińskiej, byłej piłkarki ręcznej, a wnukiem Ryszarda Jedlińskiego, byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej i olimpijczyka. Tata Antka, Grzegorz Faberski jest z kolei trenerem piłki nożnej, byłym asystentem selekcjonera reprezentacji młodzieżowej, obecnie współpracującym z PZPN w roli eksperta ds. szkolenia dzieci i młodzieży.

Strona internetowa Antka Faberskiego www.faberki.com oraz profil na Facebooku www.facebook.com/AntosFaberski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ