Planowanie płci dziecka

doaretykuluDla przyszłego rodzica najważniejsze jest to, aby dziecko urodziło się zdrowe. Od kilku lat stało się modne planowanie płci dziecka i jest tematem dyskusji wielu par planujących powiększenie rodziny. Niektóre mamy marzą o narodzinach córki, inne śnią o przyjściu na świat synka. Istnieje kilka sposobów na zaplanowanie płci dziecka. Niektóre metody mogą nadwyrężyć kieszeń przyszłych rodziców, ale istnieją też naturalne i tanie. Żadna z metod nie jest w 100% skuteczna, ale może zwiększyć szanse na poczęcie syna albo córki.

 Metoda owulacyjna

Metoda dr Shettles. Dzięki swojej prostocie i naturalności zyskała popularność na całym świecie. W naszym kraju jej skuteczność testował dr Franciszek Benendo. Z badań naukowca, któremu poddały się 322 pary, skuteczność tej metody wynosi 84,7% przy planowaniu narodzin dziewczynek oraz 86,8% przy planowaniu chłopców. Aby zrozumieć tę metodę warto przypomnieć sobie podstawowe zagadnienia genetyki. W nasieniu znajdują się dwa plemniki: żeński (X) i męski (Y). Przy połączeniu X z komórką jajową spłodzimy córkę, łącząc komórkę jajową z Y będziemy oczekiwać narodzin syna. Aby żeński plemnik połączył się z komórką jajową należy współżyć 2 – 3 dni przed owulacją. Zalecaną pozycją jest „misjonarska”. Co ciekawe, kobieta podczas zbliżenia powinna unikać osiągnięcia orgazmu. Wiąże się to z tym, że podczas szczytowania powstają niekorzystne warunki dla plemników żeńskich. Jeśli liczymy na syna, stosunek musi się odbyć jak najbliżej owulacji, polecaną pozycją będzie „na pieska”, a orgazm u kobiety jest jak najbardziej zalecany.

Metoda dietetyczna

Podczas planowania poczęcia dziecka określonej płci warto też uważniej przyjrzeć się temu, co jemy. Aby metoda dała efekty, należy zmienić nawyki żywieniowe już na kilka miesięcy przed planowaniem powiększenia rodziny, jednak nie wcześniej niż na pół roku przed i nie później niż sześć tygodni. Narodziny dziewczynki będą bardziej prawdopodobne, gdy wzbogacimy dietę o wapń i magnez, czyli produkty mleczne, soję, orzechy, figi, gruboziarniste kasze, fasolę, warzywa liściaste, migdały i brokuły. Jeśli marzymy o chłopcu powinniśmy spożywać więcej produktów zawierających potas i sód. Będą to owoce cytrusowe, pomidory, pestki słonecznika, banany, pietruszka, wędliny i kofeina.

Kalendarz chiński

Ta metoda mówi o ścisłym połączeniu wieku matki z konkretnym miesiącem poczęcia dziecka. Kobiety marzące o synku powinny doprowadzić do poczęcia dziecka w miesiącu określonym w tabeli jako M, zaś dziewczynki jako K. Chińczycy określają skuteczność metody na 99%, zaś w Stanach Zjednoczonych jej trafność została określona na 85%.

Metoda doktora Patricka Schouna – metoda selwas

Po czternastu latach badań, przeprowadzonych za pomocą najnowszych programów komputerowych opierając się na 10 000 ciąż, naukowcy stworzyli dokładną formułę definiującą zmienne cykle polaryzacji u kobiety. Niestety ta bardzo skuteczna metoda należy do droższych oraz trudniej dostępnych. Aby ja podjąć, należy przejść indywidualną analizę laboratoryjną, dzięki której opracowuje się kalendarz cyklów polaryzacji.

Dagmara Sobczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ