Pielęgnacja włosów po lecie – przywróć im dawną energię!

W czasie lata często zdarza nam się zapominać o prawidłowej pielęgnacji włosów – baseny, morze, słońce, zmiana diety, stylizacja, pośpiech i czasami ekstremalne warunki to tylko niektóre czynniki, które je niszczą. Bez obaw! Wszystko da się naprawić. Musisz tylko poznać kilka cennych wskazówek.

fot. Tumblr

Po pierwsze: ostre cięcie

Obawiacie się tego, że po wakacjach jedynym wyjściem jest skrócenie zniszczonych kosmyków? Niestety to prawda. Oczywiście wszystko ma swoje wyjątki! Jeśli twoje włosy nie ucierpiały podczas sezonu letniego, a ich kondycja nadal jest zadowalająca – jak najbardziej możesz trwać w postanowieniu zapuszczania. Jednak, jeśli sporo szalałaś tego lata i faktycznie nie miałaś czasu na pielęgnacje, a włosy przypominają kłębek siana, lepiej sięgnąć po nożyczki.

Wiele z nas obawia się fryzjerów, którzy często lubią przesadzić ze skórceniem fryzury. Wyjścia są trzy: możesz pogodzić się z taką decyzją i cieszyć krótszą fryzurą, bo to właśnie fryzjer wie najlepiej do jakiej długości nasze włosy powinny zostać skrócone, w innym wypadku możesz udać się do zaufanego fryzjera, który faktycznie cię wysłucha, lub ostatecznie możesz sama podciąć włosy! Ja polecam opcję numer trzy (pod warunkiem, że nie masz ściśle określonego „cięcia”, które musi być bardzo precyzyjne!). Bez problemu możesz skrócić końcówki we własnej łazience – pamiętaj jednak, że potrzebujesz bardzo ostrych nożyczek, tępe nożyczki domowe mogą uszkodzić nasze kosmyki jeszcze bardziej! Gdy już masz sprzęt, zabierz się do pracy. Możesz skracać włosy warstwami, lub poszukać ciekawej metody online. Na początku nie skracaj za dużo – napawienie błędu w tym wypadku będzie o wiele łatwiejsze.

Cięcie w wielu wypadkach jest jedynym ratunkiem dla naszych włosów. Gdy po lecie są za bardzo wysuszone, nawet najlepsze kosmetyki pielęgnacyjne nie będą w stanie ich odratować. Najlepiej rozkładaj podcinanie włosów w czasie tak, abyś co roku po wakacjach mogła to zrobić z czystym sumieniem!

Po drugie: nawilżenie

Gdy już pozbędziemy się wysuszonych końcówek, nadal musimy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu. W czasie lata nasze włosy są narażone na wiele szkodliwych czynników – między innymi słońce i słona lub chlorowana woda. Te wszystkie przyjemności niestety bardzo je wysuszają, co prowadzi do wypadania i łamliwości. Aby uniknąć takiego scenariusza, warto zaopatrzyć się w zestaw dobrych, nawilżających kosmetyków. Delikatny szampon, do kompletu odżywka, raz w tygodniu głęboko nawilżająca maska i lekkie serum na codzień.

Unikaj również gorących narzędzi do stylizacji. Postaw na coś bardziej naturalnego, na przykład modne w tym sezonie warkocze, lub fale zrobione papilotami. Po wakacjach twoje włosy z pewnością są bogate w złociste odcienie i refleksy, zatem każda fryzura będzie prezentowała się zjawiskowo.

Po trzecie: powrót do zdrowej diety

Lato to czas na przyjemności – często objadamy się lodami lub hamburgerami i popijamy chłodne koktajle. Niestety piękne włosy wymagają od nas zdrowej, zbalansowanej diety. Zatem to co działo się podczas wakacji zostaje we wspomnieniach, a ty wracaj do cennych składników odżywczych, witamin i dużej ilości wody! Możesz również zacząć przyjmować suplementy, które przy systematycznym stosowaniu nieco poprawią kondycję twoich kosmyków.

Trik: twoja kuchnia z pewością kryje wiele cennych składników dla twoich włosów – niekoniecznie tylko tych do jedzenia. Jako zamiennika dla serum lub nawilżającej maski, możesz wetrzeć w końcówki włosów kilka kropli świeżej oliwy z oliwek. Polecane są również płukanki z szałwii, rumianku lub siemienia lnianego.

Po czwarte: profilaktyka

Pamiętaj, że piękne włosy to zdrowe włosy. Lato powoli odchodzi w zapomnienie, dlatego skup się na tym, aby naprawić wyrządzone przyjemnościami krzywdy. Każdego dnia poświęć odrobinę czasu swoim kosmykom, a one na pewno odwdzięczą się zachwycającym wyglądem. Pielęgnacja, nawilżanie i zdrowa dieta to podstawowe kroki. 

 ______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ