Pielęgnacja cery – 5 podstawowych błędów!

Dbasz o swoją cerę jednak nie zawsze wygląda ona nieskazitelnie? Prawdopodobnie popełniasz podstawowe błędy w pielęgnacji, przez które twoja twarz nie wygląda tak świeżo jak byś chciała. Dowiedz się co najczęściej robimy źle i staraj się unikać tych potknięć na przyszłość!

skin life4style

Zbyt ciężki makijaż

To błąd numer jeden! Oczywiście w ciągu dnia chcemy wyglądać nieskazitelnie, jednak ciężkie warstwy podkładu nie rozwiążą tego problemu na dłuższą metę! Nasza skóra w ten sposób zapycha się, na skutek czego powstają zaskórniki i inne zanieczyszczenia. Nasz makijaż powinien być lekki. Matujące kosmetyki zamieńmy na mineralne, a w dni wolne od „obowiązków” starajmy się chodzić bez makijażu jak najczęściej!

Niedopasowane kosmetyki

Posiadaczki suchej cery nie powinny używać silnie matujących kremów (i na odwrót!). Pielęgnacja musi być odpowiednio dopasowana. W drogerii nie możemy sięgać po pierwsze lepsze kosmetyki. Jeśli mamy problem z określeniem typu naszej cery, możemy wybrać się do kosmetologa, który doradzi jak o nią dbać.

Dieta i używki

Nie bez powodu mówimy, że jesteś tym co jesz. Niezdrowa dieta, zajadanie się fast-foodami, alkohol, papierosy i wiele innych silnie wpływa na naszą cerę. Starajmy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców. Ograniczmy także szkodliwe używki i pijmy jak najwięcej wody!

Nieodpowiednia pielęgnacja na noc

Która z nas nie zna tego uczucia, gdy w środku nocy wracamy z imprezy i nie mamy siły zmyć makijażu? To tortura dla skóry! Resztki kolorowych kosmetyków i zanieczyszczenia, które osiadły na twarzy podczas całego dnia są najgorszą zmorą. Dlatego zawsze musimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu twarzy przed snem.

Brak ochrony

Kremy z filtrem są niezwykle ważne w pielęgnacji. Nie możemy o nich zapominać latem, ale warto je stosować również zimą! Cienka warstwa delikatnego kremu nie zaszkodzi, a w ten sposób na dobre uchronimy się przed szkodliwymi promieniami. Przecież nie chcemy zmarszczek!

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ