Pezet w ekipie JIMKA! Na koncercie w Hali Stulecia razem z Quebo i Jan-rapowanie

Jeśli mamy być szczerzy, dla nas jeden JIMEK wciąż powiększa skład swoich gości w Hali Stulecia. Teraz do Quebo i Jana-rapowanie dołączył także Pezet. Mówimy łał!

Już zaraz – w najbliższą sobotę, w Hali Stulecia – architektonicznej perełce, usłyszymy JIMKA. Radzimir Dębski kojarzy się nam z brawurowymi, muzycznymi reinterpretacjami. Czym zaskoczy nas koncert w Hali Stulecia? 

JIMEK i jego goście:

A zaskoczył już samym składem i doborem gości. Kim oni są? Gdy Jak się okazuje, to reprezentanci trzech rapowych pokoleń – Jan-rapowanie, Quebonafide i, jak się właśnie okazało – Pezet. Każdy z nich to mega-zdolny artysta, z zupełnie różnym doświadczeniem, zapleczem muzycznym, wrażliwością i stylem nawijki. 

  • Jan-rapowanie:

To kwintesencja młodości, szczerości w przekazie, swoich zwyczajach, codzienności, emocjonalności i słabościach. Jan-rapowanie z zadowalającym skutkiem i niesamowitą lekkością potrafi opowiedzieć  o swojej beztrosce, zabawie i radości, a także o tym co w życiu trudne, i bolesne. Jak rapuje – ja mu wierzę. 

Zresztą już jak już kiedyś pisałam: ” …to młodziak z Krakowa. Który swoją przygodę z rapem zaczął pod koniec 2015 roku. To zdecydowanie przedstawiciel nowych brzmień, choć nie popada on w przesadny newschool. Miał okazje współpracować z takimi raperami jak: Kobik, VBS czy Pet Petter. Swój solowy album pod tytułem „Nocna ZMjANA”, udało mu się wydać w roku 2018 wraz z Nocnym. Jego miałam okazję odkryć bardzo wcześnie. Zdecydowanie bardzo zdolny, zdeterminowany, konsekwentny i co najważniejsze – pokazuje, że ma w sobie pokorę, a to cenię.”

Pomimo swoich milionowych odsłon na YouTube – nie pławi się w sławie, swagu, przechwałkach i hajsie, pozostał normalnym, fajnym chłopakiem no „jest wszystko OK”!

  • Quebonafide:
 

Trochę wytatuowany bad boy, trochę szaleniec z zielonymi włosami, a trochę wrażliwy chłopiec, mówiący na scenie o mocnych emocjach. A to wszystko w osobie Quebonafide, który skutecznie balansuje na granicy sprzecznych emocji, który mówi o miłości, w każdej jej odsłonie. Quebo to autor niekwestionowanych hitów, przy których zatrzyma się amator eskowych, komercyjnych brzmień, jak i ten kochający alternatywne, wyszukane brzmienia. Quebo trafia. Przy jego emocjonalnych nutach można się witać i żegnać, kochać i płakać. Bo Quebo to wszechstronny artysta, dający do myślenia. 

Poza tym kto nie zna duetu Taconafide? To właśnie Que, wraz z Taco, zbiorowo skradli serca polaków, podbijając i wypełniając po brzegi niejeden stadion.

Więcej o tym Panu napisałam tutaj: ” … Kuba Grabowski, to niezwykle uzdolniony polski raper, autor tekstów, oraz piłkarz w klubie „KTS Weszło”. Studiował filozofie, co mocno da się odczuć w jego utworach. Jego początki to bitwy freestyleowe, w których był naprawdę dobry – zajął między innymi drugie miejsce w Bitwie Warszawskiej, Raciąż Freestyle Battle czy Bitwie o wrzesień. W roku 2013, nakładem wytwórni SB mafija, wydał mixtape „Eklektyka 31″. Jest założycielem wytwórni QueQuality, która posiada także sklep odzieżowy. Współpracował między innymi z takimi zdolnymi artystami jak: Deys, Kuban, Kuba Knap czy Dawid Podsiadło.”Ezoteryka”, to jego pierwszy oficjalny album, który odniósł sukces na skale komercyjną. Szybko dotarł na pierwsze miejsce listy OLIS, sprzedając się w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy. Każda jego kolejna płyta, to kolejny sukces. Ograniczony raczej do wiernych fanów kultury hip-hopowej. Jednak, po chwilowej przerwie od mediów społecznościowych i od czasów płyty, nagranej wraz z Taco Hemingwayem, pod tytułem „Soma 0,5 mg” i stworzenia duety Taconafide, znany szerszej publiczności. Bowiem płyta ta uzyskała status potrójnie platynowy. „Tamagotchi” leciało wszędzie i nucił je każdy. Po spektakularnym sukcesie, raper wydał książkę pod tytułem: „Egzotyka. Wywiad-rzeka”. Która opisuje prace nad płytą „Egzotyka”, dzięki której zwiedził aż  70 krajów”. 

  • Pezet:

Czy tego Pana w ogóle trzeba przedstawiać? To ostatni ogłoszony gość, a jednocześnie najstarszy z nich – jeśli chodzi o wiek, doświadczenie i obecność na scenie i w świadomości polaków. To dopiero istny rollercoaster ludzkich emocji. Dopiero co cieszyliśmy się świeżutką „Muzyką Współczesną”, a tymczasem kolejne dobre wiadomości dla fanów. Pezet pojawi się u JIMKA.

Ci starsi na pewno wiedzą jak brzmi „Tabasco”, czy „Noc i dzień”, do których za małolata przechyliło się nie jedną wódkę. Natomiast dzisiejsza młodzież robi to do “Gorzkiej wody” – która smakuje tak samo jak kilka lat do tyłu – stary nowy Pezet. Oznacza to tyle, że Pezet wciąż ma coś do powiedzenia, co więcej – to co mówi faktycznie jest ciekawe. Mimo, że czasy co weekendowych domówek i picia wódki na schodkach, na before’ach, już dawno za nami – wciąż jest w tym prawda. Prawda, której chcemy słuchać. 

Paweł jest artystom, który skutecznie wprowadza nas w swoje intymne opowieści, w których, poza melanżem, jest sporo refleksji, tęsknoty za tym co utracone, ulotności życia, czasem bólu. To świadomy i  charakterystyczny artysta. Zresztą… już kiedyś pisałam na ten temat: ” … Raper, osobowość telewizyjna – był prezenterem w programie „Rap Fura”, który był emitowany na antenie stacji telewizyjnej Viva. Gościnnie wystąpił także w serialu kryminalnym TVN-u – „Kryminalni”. Od 2013 roku, wraz z Rafałem Groblem, prowadził audycję „Muzyka Nowoczesna”, na antenie stacji RBL.TV. Na scenie występuje od roku 1998. Po sukcesie zespołu Płomień 81, który stworzył z Marcinem Doneszem (Onarem), zajął się karierą solową. W roku 2002 ukazał się jego pierwszy album zatytułowany „Muzyka klasyczna”. Ponadto Kapliński współpracował z takimi artystami jak: Tede, Eldo, Rahim, Kali, Ten Typ Mes, Dizkret, Sidney Polak, Pelson, Endefis, Pih, Lilu, O.S.T.R., Wdowa, Peja czy Grammatik. Od roku 2010 jest właścicielem swojej wytwórni muzycznej – Koka Beats. A także właścicielem marki odzieżowej – Koka. W roku 2011 został sklasyfikowany na samym szczycie listy 30 najlepszych polskich raperów – według magazynu „Machina”. Już rok później znalazł się on na drugim miejscu listy opublikowanej przez serwis „Porcys”. Natomiast album „Muzyka poważna” – zrealizowany razem z Mikołajem „Noonem” Bugajakiem, uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka, w kategorii Album Roku Hip-hop/R&B. Kolejna nominacja Kaplińskiego należała do albumu pod tytułem „Muzyka rozrywkowa”. U Kaplińskich, zamiłowanie do rapu, jest prawdopodobnie rodzinne – jego młodszy brat – Michał – znany jako Małolat, również jest raperem, i radzi sobie całkiem nieźle.

Pezet jest raperem znanym i szanowanym. Należy już raczej do tych dojrzałych – w końcu wielu z nas razem z nim przechodziło młodość, i wchodziło w dorosłość. W związku z czym, dla wielu, jest po prostu raperem sentymentalnym. Sama wśród bliskich znajomych mam osoby, które wymieniają Pezeta, jako rapera, który zapoczątkował u nich miłość do hip-hopu. Wielu z nas – ludzi 20+, po prostu identyfikuje się z Pezetem. W swojej sztuce przemycał on uniwersalne prawdy, obawy i pragnienia swoich rówieśników. Jest artystą, który niejednokrotnie nawijał o skomplikowanych relacjach damsko-męskich – i naprawdę nikt wcześniej nie robił tego tak trafnie, jak Pezet. Mowa tutaj oczywiście o jego późniejszej, dojrzałej twórczości, którą tworzył z pewnym bagażem emocjonalnym, swoich doświadczeń (utwór z Czarnym HiFi „Niedopowiedzenia – do tej pory aktualny, trafiony w sedno, jeden z lepszych). Jednak co najważniejsze pomimo faktu, że Pezet wziął udział w wielu kampaniach reklamowych, dla których tworzył komercyjne, i chwytliwe nuty, wciąż robi to dobrze i ze smakiem (utwór „Droga”). No i co dla mnie ważne – wciąż gdy słyszę jego głos, przenoszę się w myślach do moich beztroskich lat, kiedy Pezet ciągle był na głośniku – i w smutku i radości. Bo trzeba przyznać – potrafi on operować całkiem różnymi emocjami (…)”

Wyobrażacie sobie to? Jeden koncert, a na scenie takie muzyczne osobowości – przez duże „O”. Czego się spodziewać? Wielkiego hip-hopowego wydarzenia i niezapomnianych wrażeń. To co? Kto się wybiera na Hale Stulecia?

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ