Okulary i makijaż

ID-10087522W dobie elektroniki, komputerów i tabletów nasz wzrok jest stale narażany na wady i uszkodzenia. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób jest zmuszonych do noszenia okularów (albo po prostu to lubi). Szkła korekcyjne wcale nie oznaczają, że musisz zapomnieć o makijażu oczu. Oto parę przydatnych porad – jak malować oczy do okularów.

Obecnie na rynku mamy setki, a nawet tysiące wzorów, kształtów i kolorów oprawek. Tutaj zasada jest prosta – im Twoje oprawki są ciemniejsze i grubsze, tym makijaż musi być subtelniejszy. Działa to również odwrotnie – przy oprawkach lekkich i mało wyrazistych możemy sobie pozwolić na nieco mocniejszy makijaż. Ty decydujesz w jakich modelach czujesz się najlepiej.

Gdy oprawki już wybrane, kluczową sprawą jest Twoja wada wzroku. Chodzi o określenie tego czy jesteś krótkowidzem (minusy) czy dalekowidzem (plusy). Okulary minusowe zmniejszają oko, natomiast plusowe lekko je powiększają. Odpowiednio dobrany makijaż sprawi, że znormalizujesz rozmiar oka i podkreślisz jego wyraz. Niezależnie od wady wzroku, pamiętaj o dobrze prezentujących się brwiach. Każde okulary będą przyciągały uwagę rozmówcy również do brwi.

KrótkowzrocznośćID-100101081

Jak już wspomniałam, Twoje oczy są optycznie zmniejszane. Należy zatem dodać im kilku milimetrów przy użyciu cieni i pędzla. Nakładaj na powiekę ruchomą jasne cienie. Najlepiej będą pasować delikatne złota, świecące pastele czy lekka biel. W załamaniu powieki nałóż odrobinę ciemniejszy kolor, aby podkreślić jej kształt. Może to być każdy kolor, który Ci odpowiada – byle niezbyt ciemny. Wewnętrzny kącik oka zaznacz świecącym jasnym cieniem. Możesz dodatkowo podkreślić tak zwaną „linię wodną” (wewnętrzna linia na dolnej części oka) białą kredką. Jeśli chcesz zrobić kreskę eye-linerem musi być ona bardzo cienka. Na koniec dokładnie wytuszuj rzęsy czarnym tuszem – najlepiej pogrubiającym. Unikaj mocnych i matowych odcieni oraz grubych czarnych kresek. Twój makijaż musi być świeży i błyszczący.

Dalekowzroczność

Twoje oczy wydają się nienaturalnie duże z powodu szkieł jakie nosisz. Aby ich nie powiększać jeszcze bardziej używaj matowych cieni. Najlepiej sprawdzą się beże, brązy i odcienie szarości. Na wieczorne wyjścia możesz używać także czerni. Pamiętaj jednak, aby wszystkie kolory były precyzyjnie nałożone i rozmyte, ponieważ pod Twoimi szkłami widać każdy szczegół. Nie tuszuj rzęs za mocno, ponieważ każda grudka tuszu będzie widoczna przez szkła. Możesz za to używać czarnych kresek na zewnątrz jak i wewnątrz oka lub obrysowywać kontury. Kolejny raz pamiętaj o precyzyjności. Pamiętaj, że Twoje szkła powiększają nie tylko oczy, ale także skórę wokół nich. To oznacza, że musisz dokładnie rozprowadzać korektor i podkład, aby produkty się nie obsypywały pod okiem i nie osadzały w kącikach. Nie stosuj błyszczących i połyskliwych cieni.

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ