Nie żyje znany kucharz. Miał swój program w TVP

W wieku 70 lat zmarł Grzegorz Russak. Był kucharzem pasjonatem. Popularność zyskał jako prowadzący program kulinarny „Ostoja” w TVP 2. Promował w nim m.in. polską tradycję i kulturę związaną z dawną obyczajowością ziemiaństwa i z szeroko pojętym tematem łowieckim. O jego śmierci na swoim profilu na Facebooku poinformował Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Przemyślu.

 

https://www.facebook.com/pzlprzemysl/posts/1643796402386559

Las nie miał dla Niego tajemnic, a polska kuchnia była Jego pasją. Niech spoczywa w pokoju” – czytamy na Facebooku Polskiego Związku Łowieckiego.

Grzegorz Russak był lekarzem weterynarii i doktorem nauk rolniczych. Zasłynął jako wspaniały gawędziarz. Opowiadał o dzikich zwierzętach i tradycyjnej polskiej kuchni, której był ogromnym zwolennikiem i propagatorem.

Russak znany był z programów realizowanych dla Telewizji Polskiej, wziął również udział w kampanii reklamowej popularnego supermarketu. Specjalizował się w kuchni myśliwskiej i staropolskiej, a o jego rosole z żubra krążyły legendy. Uznawano go za eksperta nie tylko w kuchni. Jego pasją były tradycje i obyczajowość szlachty dawnej Rzeczpospolitej. Był również prezesem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ