Odkryj uroki Alaski

Jeśli jesteś miłośnikiem natury, tajemniczych, niezbadanych terenów, powinieneś wybrać się na Alaskę. To największy stan Ameryki Północnej. Charakterystyczne dla niego jest niewielkie w przeciwieństwie do innych zaludnienie oraz ogromne bogactwo minerałów. Nie powinieneś się także zdziwić, kiedy przypadkiem zobaczysz spacerującego ulicą łosia. Jednak najlepsze podsumowanie tego najbardziej zagadkowego stanu USA to górzyste tereny, wspaniała przyroda i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy. Wybierając się na Alaskę, koniecznie musisz zobaczyć te miejsca.

http://pixabay.com/plPark Narodowy Glacier Bay

Piękno i bliskość natury najbardziej poczujesz w Parku Narodowym Glacier Bay. Charakteryzują go potężne formacje lodowcowe i zapierające dech w piersiach widoki. Został utworzony w 1980 r. Oprócz podziwiania niezwykłych lodowców, przypominających gigantyczne, śnieżnobiałe rzeźby można tam urządzać wyprawy kajakiem i łowić ryby. To istny raj dla wszystkich odludków.

Chicken (Ptarmingan)

Alaska to tereny, na których znajdują się ogromne złoża złota. Jego poszukiwacze dawniej osiedlali się na nich, tworząc niewielkie miasteczka. Niektóre przetrwały do dziś i obecnie stanowią jedną z wielu atrakcji turystycznych. Warto wspomnieć zwłaszcza Chicken – niewielką osadę. Każdy, kto się do niej wybierze, będzie mógł spróbować płukania złota i zobaczyć maszyny do szukania tego cennego kruszcu. Dzięki temu można choć w przybliżeniu wyobrazić sobie jak trudne było życie poszukiwacza, które w dużej mierze zależało od zwykłego szczęścia.

Biegun Północny

Biegun Północny to niezbyt odpowiednia nazwa dla miasteczka. Z pewnością nie zniechęca ona jednak dzieci, które każdego roku wysyłają pod ten adres setki listów. Wszystko to za sprawą rezydencji św. Mikołaja, która mieści się w okolicy.

Homer

Pod nazwą Homer kryje się zwykłe portowe miasteczko, położone w południowej części Alaski. Stanowi ono stolicę tego regionu. Każdego roku są tu organizowane zawody wędkarskie. Dlatego jeśli Twoją pasją jest wędkowanie, nie możesz pominąć zwiedzenia tego miasteczka. Na uwagę zasługuje także tzw. spit. Jest to wchodzący w zatokę cypel, sztucznie usypany, ale niezwykle malowniczy.

Zbocza Twin Peaks i lodowiec Mendelhall

Do Alaski przybywa wielu miłośników survivalu oraz gór. Z całą pewnością spełni ona wszystkie oczekiwania osób, które lubią wyzwania i aktywne formy spędzania czasu. Być może będą mieli ochotę zmierzyć się z 19-kilometrowym lodowcem Mendelhall. Smutną wiadomość stanowi fakt, że od 1958 r. cofnął się on aż o 3 km. Wszystko wskutek zmian klimatycznych. Niektórzy mówią, że jest jak żywe stworzenie, gdyż zmienia się każdego dnia. W jego wnętrzu znajdują się jaskinie, które są prawdziwym cudem natury. Mniej aktywnym podróżnikom polecamy zbocza Twin Peaks, które również pozwolą na odkrycie uroków Alaski.

Osady McCarthy i Kennecott

Te dwie osady posiadają niezwykle małą populację. Mówi się, że łącznie nie przekracza ona 50 osób. Tym, co przyciąga turystów w te rejony, są Góry Wrangla. Istnieje możliwość wykupienia taksówki powietrznej i podziwiania ich piękna z lotu ptaka albo wykupienia pieszej wycieczki pod opieką przewodnika.

 

Źródło: http://www.koniecswiata.net, http://blog.bluesky.pl

 __________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ