Odchudzanie bez diety? Poznaj 5 sprawdzonych trików!

Każda z nas marzy o tym, aby mieć piękną i szczupłą sylwetkę. Zwłaszcza, kiedy do lata jest coraz bliżej. Mało, która jednak jest gotowa na radykalną zmianę stylu życia. My znamy jednak kilka sposobów, dzięki którym schudniesz skutecznie. Uwierz nam nie są to duże zmiany, a jedynie wprowadzenie drobnych nawyków.

 

odchudzanie

Zaprzyjaźnij się z wodą

Tak, jak uczyli nas na biologii od najmłodszych lat – człowiek w 70% składa się z wody. Woda wypłukuje z organizmu toksyny i w ten sposób zapobiega tworzeniu się cellulitu i tkanki tłuszczowej. Według dietetyków dziennie należy pić około 2,5 litra wody, a przed każdym posiłkiem przegotowaną szklankę wody z cytryną. Ten mały trik sprawi, że będziesz miała mniejszą ochotę na jedzenie i mniej zjesz.

Jeśli Twoja skóra jest szara i matowa oznacza to, że masz niedobór wody w organizmie.

5 posiłków dziennie

Najlepiej jeść 5 posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Zapomnij o zasadzie nie jedzenia po 18! Ostatni posiłek powinnaś zjeść najpóźniej 2 godziny przed pójściem spać. Pamiętaj, że im więcej posiłków jesz, tym mniejsze będą porcje, które sobie nakładasz.

Nie waż się codziennie

Wystarczy, że zważysz się raz w tygodniu. To, że będziesz sprawdzać swoją wagę codziennie nie sprawi, że nagle schudniesz 10 kilogramów w ciągu tygodnia. Pamiętaj też, że jeśli uprawiasz sport najlepiej sprawdzać swoje efekty mierząc się centymetrem, ponieważ Twoja tkanka tłuszczowa zamienia się w mięśnie, które też swoje ważą.

Jedz powoli

Nawet, jeśli jesteś bardzo głodna i masz ochotę pochłonąć cały posiłek na raz to postaraj się go zjeść powoli. Dodatkowo możesz zastosować jeszcze jedną sztuczkę. Nakładaj sobie posiłki na małe talerze, dzięki czemu będziesz miała wrażenie, że porcje są większe.

Ruszaj się!

Zdrowa dieta to nie wszystko. Staraj się włączyć ruch do swojego codziennego planu. Raz w tygodniu pójdź na fitness, zamień windę na schody. W weekend wyjdź na rower albo na rolki. Aktywność fizyczna pomoże Ci w zgubieniu zbędnych kilogramów. 

_______________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ