Oczyszczanie twarzy

cera2 duze sporteuroPiękna cera nie powstaje sama z siebie. Najpierw za pomocą środka czyszczącego zmywamy z twarzy pot i makijaż. Następnie odświeżamy i oczyszczamy skórę mleczkiem, a potem smarujemy kremem, żelem lub olejkiem do skóry.

Wydaje się proste, ale tkwi tu mały haczyk. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że prawidłowe oczyszczenie twarzy zależy od tego jaką mamy cerę. Inaczej bowiem myje się skórę normalną, tłustą i suchą.

Skóra normalna:

  1. 1.W domu mamy wszystko, czego potrzeba do przygotowania mleczka oczyszczającego. Mieszamy ½ pojemnika jogurtu naturalnego, 1 łyżeczkę oliwy z oliwek i 2 łyżeczki soku z cytryny. Nanosimy wacikiem na twarz i po 2 minutach zmywamy letnią wodą.
  2. 2.Mleczko oczyszczające możemy przygotować na zapas i przechowywać 2-3 dni w lodówce. Lekko podgrzewamy 50g maślanki i rozpuszczamy w niej 1 łyżeczkę miodu. Następnie dodajemy 1 łyżeczkę soku cytrynowego. Mleczko cytrynowe nanosimy na wacik i czyścimy twarz delikatnymi, okrężnymi ruchami. Pozostawiamy na 2 minuty i zmywamy letnią wodą.

Skóra tłusta:cera duze sporteuro

  1. 1.To mleczko oczyszczające reguluje wydzielanie łoju: mieszamy po łyżeczce przywrotnika, rumianku i szałwii i zalewamy filiżanką wrzącej wody. Po 5 minutach odcedzamy i schładzamy. Odwar uzupełniamy 200ml maślanki i wlewamy do butelki. Mleczko możemy przechowywać w lodówce do 3 dni. Przed użyciem wstrząsamy i nanosimy za pomocą wacika. Krótko pozostawiamy na twarzy i spłukujemy letnią wodą.
  2. 2.Substancje czynne zwarte w pokrzywie wspomagają ukrwienie i oczyszczają tłustą skórę. Garść świeżych liści pokrzywy podgrzewamy w 300ml mleka. Mleko krótko przed zagotowaniem odcedzamy i schładzamy. Nanosimy na skórę wacikiem.
  3. 3.Pasta do czyszczenia twarzy: mieszamy 1 łyżkę zmielonym nasion lnu, 1 łyżkę otrębów owsianych, 1 kroplę olejku cytrynowego i zalewamy niewielką ilością gorącej wody, bo powstała pasta.

Skóra sucha:

Wlewamy do butelki 100ml żelu z aloesu, 3 łyżki olejku migdałowego i 3 krople olejku lawendowego. Mocno wstrząsamy. Olejek nanosimy wacikiem, po krótkim czasie nadmiar zmywamy letnią wodą.

Urszula Rudzińska, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ