Para w ostatnim odcinku “Tańca z gwiazdami” zatańczyła sambę. choć nie był to łatwy taniec dla lekkoatletki, to nie poddała się i z powodzeniem przeszła do dalszego etapu. Kibicujecie tej parze?

Niewidoma Joanna Mazur wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. Co o niej wiemy?

Wiosenna edycja „Tańca z gwiazdami” coraz bliżej! W programie tanecznym weźmie Joanna Mazur, niewidoma sportsmenka. Kim ona jest i jaka jest jej historia?

Niewidoma Joanna Mazur wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. Co o niej wiemy?

Uczestniczką wiosennej edycji “Tańca z gwiazdami” będzie Joanna Mazur, niewidoma biegaczka, która m.in. w 2017 roku na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych zdobyła złoto w biegu na 1500 metrów, srebro w biegu na 800 metrów oraz brąz w biegu na 400 metrów. Lekkoatletka w zawodach startuje wraz z przewodnikiem oraz trenerem Michałem Stawickim. 

„Nazywam się Asia. Jestem sportowcem. Nie widzę. Biegam z opaską na oczach. W zupełnej ciemności. Startuję z moim przewodnikiem i trenerem Michałem Stawickim, byłym triathlonistą, trenerem. Biegniemy obok siebie, połączeni opaską. Jeden koniec mam owinięty wokół nadgarstka, drugi trzyma w dłoni Michał. On jest moimi oczami, ponieważ nie widzę toru, rywalek, mety…” – mówi Joanna Mazur.  

Miłego dnia 🙂Ps. nie zapomnijcie o czwartkowym treningu🏃‍♀️🏃‍♂️⚽️🏀🏐🏈🏓🥊🥋🏊‍♂️🏋️‍♂️🚴‍♀️🤾‍♀️🤼‍♀️🤺🎯#aktywnyczwartek

Opublikowany przez Joanna Mazur & Michał Stawicki T11 Running Pair Środa, 14 listopada 2018

Wzrok był coraz gorszy

Jak to się stało, że Joanna nie widzi? Dziewczyna od urodzenia miała kłopoty ze wzrokiem, początkowo były one bagatelizowane, ale wada coraz bardziej się powiększała. W wieku 13 lat nie mogła już kontynuować nauki w zwykłej szkole i przeniosła się do specjalistycznej placówki w Krakowie. To właśnie tam po raz pierwszy miała styczność z niewidomymi sportowcami, a także wtedy pokochała lekkoatletykę. Postanowiła, że będzie ją trenować. 

“Od urodzenia miałam problemy ze wzrokiem (ukryta dystrofia plamki – postępująca wada genetyczna), wtedy jeszcze niewykryte, dlatego były one przeze mnie i moich bliskich bagatelizowane. Pierwsze objawy zaczęły wychodzić na jaw dopiero, kiedy poszłam do pierwszej klasy i zaczęłam przepisywać coś z tablicy. Niestety później w okresie dojrzewania wada zaczęła postępować aż doprowadziła do sytuacji, w której jestem obecnie, czyli szczątkowe widzenie tylko świtało-cień” – mówiła Joanna Mazur w rozmowie z portalem fithero.pl.

Sport uzależnia ⁉️ 🏃‍♂️🏃‍♀️⛹️‍♀️🏊‍♂️🏇🤺🚴🏾‍♂️⚽️Jak każde uzależnienie… 🍔🍨☕🍺🍷📱📺💻🚬💉💊…daje wycisk Tobie i najbliższym…

Opublikowany przez Joanna Mazur & Michał Stawicki T11 Running Pair Środa, 21 listopada 2018

Nowe wyzwanie

Wiosną zobaczymy ją na parkiecie “Tańca z gwiazdami”. Biegaczka zatańczy bez przewodnika.

“Joanna Mazur nie boi się żadnych wyzwań i wiosną tego roku będzie tańczyła (nie)stety już bez przewodnika w “Tańcu z gwiazdami”. Ja od tej chwili trzymam za nią kciuki – mówiła Nina Terentiew podczas Gali Mistrzów Sportu. 

My również trzymamy kciuki!

Gala Mistrzów Sportu

Poznajcie kolejną uczestniczkę nowej edycji Dancing With the Stars. Taniec z Gwiazdami – Joanna Mazur

Opublikowany przez Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami Sobota, 5 stycznia 2019

———————————————————————————————————

Źródło zdjęć: Joanna Mazur & Michał Stawicki T11 Running Pair

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2107 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Fit Lovers: Nieudane salto Mateusza. Fanka odniosła poważne obrażenia
Jaki jest stan kobiety, na którą spadł Mateusz z Fit Lovers?

Mateusz z Fil Lovers na gali „See Bloggers 2019” wykonał szalone na scenie salto, jednak...