Nie żyje Stephen Hillenburg – twórca Spongeboba

Stephen Hillenburg nie żyje. Twórca popularnej kreskówki Spongebob Kanciastoporty miał 57 lat. O jego śmierci poinformowała stacja Nickelodeon, w której emitowana była kreskówka.

Stephen Hillenburg był amerykańskim animatorem, który stworzył kreskówkę o podwodnych przygodach Spongeboba Kanciastoportego. Animacja była uwielbiana przez widzów na całym świecie. Łącznie wyemitowano 12 sezonów oraz dwa filmy. W Polsce można było oglądać ją między innymi na stacjach Nickelodeon, Comedy Central, MTV oraz TVP. „Dzisiaj poświęcamy chwilę ciszy aby uhonorować jego życie i pracę” – napisano na twitterowym profilu Nickelodeon.

Postać Spongeboba bawiła nie tylko dzieci – gąbkowy nieudacznik szybko znalazł uznanie w środowisku twórców memów, którzy wykorzystywali jego postać do swoich grafik. Inni bohaterowie kreskówki wcale nie byli w tym temacie gorsi. Przypominamy najlepsze i najbardziej charakterystyczne z memów inspirowanych kreskówką.

Fani Spongeboba chcą rozświetlić sławny budynek na żółto. Podają 3 dobre powody

Kreskówka miała rzeszę fanów na całym świecie – postaci Spongeboba, Pana Kraba i rozgwiazdy Patryka szybko przedostały się do popkultury oraz języka memów. Nic więc dziwnego, że śmierć Hillenburga zasmuciła dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie. Po tym jak ochłonęli i powrzucali na Imgur wszystkie swoje ulubione memy, postanowili przystąpić do działania. Na portalu Care2 założona została petycja, w której postulują o to, aby rozświetlić Empire State Building na żółto. Tak, żeby wyglądał jak wielka gąbka.

Akcja rozświetlenia Empire State Building na żółto oprócz oddania hołdu twórcy miałaby również duży walor edukacyjny. Stephen Hillenburg dwa lata temu podał do publicznej wiadomości, że jest chory na stwardnienie zanikowe boczne. Akcja mogłaby więc wpłynąć na większą świadomość społeczną w temacie tej choroby. Twórcy petycji przypominają również, że kreskówka pokazuje życie oceanicznych istot i powinniśmy dbać o jego czystość, tak aby bohaterami jej kontynuacji nie musiały być foliowe torebki, plastikowe słomki i puszki.

Celem petycji jest uzbieranie 4 tysięcy internetowych podpisów. Do wyrobienia tego limitu potrzeba już zaledwie 400 sygnatur (stan na godzinę 11:00). Swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia możecie dołożyć tutaj.

fot. kadr z wideo

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ