Dawid Podsiadło ujawnił utwór z PRO8L3M – „LIS”, który powstał w Los Angeles oraz Warszawie

Dawid Podsiadło oraz PRO8L3M pokazali wspólny utwór. Jest to remiks piosenki „LIS”. A jak pamiętamy, w oryginalnie znalazła się ona na płycie „Małomiasteczkowy”, wydanej roku temu.

Remiks w wykonaniu PRO8L3M znajdziemy sna reedycji płyty: „Re: Małomiasteczkowy”. Jej premiera ma się odbyć w piątek – 29 listopada. Na płycie znajdziemy nagrania ze studia, utwory z podstawowej wersji, jak i utwory nagrane w Tatrach czy remiksy.

Fenomenalny PRO8L3M:

PRO8L3M jest zjawiskiem ostatnich lat, mam nadzieję, że nie tylko dla mnie. Kiedyś zarzucano im wypadanie z bitu, dzisiaj ciężko przejść obok ich twórczości obojętnie. Zadebiutowali w 2013 roku. Każde ich wydawnictwo to platynowe płyty, oraz coraz większa popularność. Skutecznie i niezmiennie wyprzedają największe miejscówki koncertowe w Polsce.

Dawid Podsiadło jest kolejnym fenomenem naszego kraju, Skromny chłopak z mojego rodzinnego miasta, który porwał tłumy, zrobił najciekawsze współprace i wyprzedał Narodowy.

Wiadomo więc, że takie połączenie musi być czymś niesamowitym. Teraz ten duet połączy odbiorców z różnych gatunków muzycznych – od hip-hopu zaczynając, po alternatywne granie. Tą dwójkę wyróżnia ciekawa i nietuzinkowa narracja, oraz aktualne treści, przepełnione popkulturowymi nawiązanymi, futuryzmem, czy tematyką nowych technologii i sensacyjnymi opowieściami. Co skutecznie przyciąga kolejnych słuchaczy.

„Muzyka powstała w Los Angeles”:

„Propozycję zrobienia remiksu przyjęliśmy bez wahania, bo „LIS” to kawał bardzo dobrej muzyki. Z oryginału, skomponowanego przez Bartka Dziedzica, wykorzystałem przepiękny motyw syntezatora łączący dwa ostatnie refreny oryginału, który pociąłem i potraktowałem jako sampel. Stawiając na brzmieniowy minimalizm i wyeksponowanie wokali, wokoło tej idei dobudowałem resztę brzmień, a Oskar dograł bardzo wyjątkową ósemkę. Muzyka powstała w Los Angeles, wokal zarejestrowaliśmy w Warszawie. Natomiast całość zmiksował i zmasterował nasz człowiek Piotrek Witkowski” – mówił Steez83 – producent nagrania.

Utwór dostępny jest na Spotify.

Nadchodzący krążek „Re: Małomiasteczkowy” ma także być zapowiedzią trasy o tytule „Leśna muzyka”. Będzie to pierwsza, w pełni akustyczna trasa w karierze Podsiadły. Trasa ma się rozpocząć pod koniec stycznia, potrwać natomiast ma do końca maja, roku 2020.

Kto czeka?

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ