Największy przełom w medycynie estetycznej − terapia dwutlenkiem węgla

Specjaliści zajmujący się upiększaniem stale poszukują nowych sposobów polepszających wygląd naszej twarzy oraz ciała. Niezwykle skuteczną metodą odmładzania, zmniejszania „worków” pod oczami oraz niwelowania rozstępów i cellulitu jest karboksyterpia, czyli terapia dwutlenkiem węgla.

Źródło: www.eurobon.pl

 Geneza karboksyterapii

Pierwszą karboksyterapię przeprowadzono w 1932r. Zastosowano ją jako środek leczniczy w niewydolności żylnej. Z czasem okazało się, że ma ona również pozytywny wpływ na skórę oraz włosy.

Co to jest karboksyterapia?

Zabieg polega na kontrolowanym śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu za pomocą igły niewielkich dawek dwutlenku węgla (CO2), które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz przyspieszenie procesu angiogenezy, czyli tworzenia się sieci nowych naczyń włosowatych. Po wprowadzeniu dwutlenku węgla widoczne są małe ślady, a także można zaobserwować przemieszczanie się gazu po skórą. Może pojawić się też zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk. Iniekcja dwutlenkiem węgla usprawnia również mikrokrążenie w tkankach i proliferację (namnażanie się) „młodych” komórek.

Jakie są wskazania do zastosowania „cudownego gazu”?

Podczas wstrzyknięcia dwutlenku węgla hemoglobina uwalnia tlen i łączy się z CO2. Jest on rozkładany na jony dodatnie wodoru oraz jony węglowodorowe. Wtedy pH tkanki staje się kwaśne, a mięśnie są bardziej „dotlenione”, dlatego zabieg jest świetny dla skór „zmęczonych”, starzejących się, ze zmarszczkami, a także o niezdrowym kolorycie. C02 stymuluje produkcję kolagenu, dlatego „bąbelkowy zabieg” polecany jest osobom mającym rozstępy, blizny i wiotki naskórek. Zmniejsza również worki pod oczami. Również doskonale nadaje się, gdy chcesz pozbyć się cellulitu i wyszczuplić ciało. Dwutlenek węgla wywołuje lipolizę oraz uszkadza komórki tłuszczowe (adipocyty), których organizm pozbywa się dzięki przyspieszonemu metabolizmowi pod wpływem CO2. Karboskyterapia pozytywnie wpływa na skórę głowy i zmniejsza wypadanie włosów.

Zazwyczaj, aby pozbyć się zmarszczek lub worków pod oczami wystarczy jeden zabieg. Natomiast, jeśli chcesz pozbyć się zaawansowanego cellulitu czy rozstępów zaleca się wykonanie serii zabiegowej. Karboksyterpia przynosi także dobre efekty w leczeniu łuszczycy czy egzemy.

Czy ta metoda jest bezpieczna?

Nasz organizm z otoczenia pobiera tlen, który podczas procesu spalania jest przetwarzany na dwutlenek węgla, a potem wydalany przez płuca. CO2 jest niezbędne do uzyskania równowagi oddechowej, ale także służy naszej skórze. Specjaliści twierdzą, że karboksyterpia jest całkowicie bezpieczna, a czas dochodzenia tkanki do normy po iniekcji jest bardzo krótki. Oczywiście na zabieg należy udać się do doświadczonego lekarza czy wykwalifikowanego kosmetologa.

Przeciwskazania do zabiegu

Zabieg nie ma wielu przeciwskazań, jednak nie należy go wykonywać w czasie ciąży i laktacji, a także podczas infekcji bakteryjnych oraz wirusowych (np. przeziębienia, angina, aktywna opryszczka, stany zapalne), gdyż grozi to rozprzestrzenieniem się drobnoustrojów, także na skórze. Nie zaleca się korzystania z karboksyterapii podczas antybiotykoterapii. Nowotwory oraz stany do 5 lat po ich wyleczeniu, choroby autoimmunologiczne, niewydolności płuc, nerek i serca, a także terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej są przeciwskazaniami do zabiegu.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ