Bądź piękna! – suplementy diety

Zbilansowana dieta jest podstawą dobrego samopoczucia i świeżego wyglądu. Łamliwe włosy i paznokcie oraz szara cera to znak, że brakuje nam odpowiednich witamin. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety poprawiające kondycję włosów, skóry i paznokci.

www.vitaverse.com.au 

Chcąc podreperować nasz wygląd, nie musimy stosować oddzielnych suplementów do włosów, skóry i paznokci. Witaminy i mikroelementy odpowiedzialne za lśniące włosy i promienną cerę są skondensowane w jednej kapsułce i mają ogólne działanie. Kolagen i keratyna to podstawowe budulce odpowiadające za błyszczące włosy, jędrną skórę i mocne paznokcie.

 

W sklepach z naturalnymi produktami znajdziemy mnóstwo mieszanek ziołowych, które będą poprawiały kondycję włosów, skóry i paznokci. Najpopularniejszym składnikiem ziołowych suplementów jest skrzyp polny i pokrzywa. Na rynku wiele jest preparatów zawierających te składniki, na przykład „SkrzypoVita”, która oprócz skrzypu polnego i wyciągu z pokrzywy zawiera witaminy  A, B1, B2, B5, B6, biotynę i cynk.

 

Godnym uwagi i jednym z lepszych suplementów jest preparat firmy Solgar o nazwie „Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie”. Bazuje on na składnikach, których organizm potrzebuje do wytwarzania kolagenu i keratyny – budulca włosów, skóry i paznokci. Suplement „Solgar” zawiera organiczną siarkę MSM pozyskiwaną z sosny, która jest głównym źródłem kolagenu, krzem z oceanicznych alg, naturalną witaminę C. Ważną informacją jest fakt, że ten produkt jest w całości organiczny, bezglutenowy i wegetariański.

 

Kolejnym suplementem, który przynosi efekty jest „Class a Collagen”. Głównym składnikiem preparatu jest ekstrakt z pestek winogron i witamina C. Ponadto ten luksusowy suplement zawiera cynk, biotynę, selen, a także rybi kolagen, witaminy i minerały. Jest to produkt, który szczególnie polecany jest kobietom w wieku dojrzałym, ze względu na zawartość kwasu hialuronowego, wspomagającego kurację przeciwzmarszczkową.

 

Suplementem wyróżniającym się spośród innych preparatów wspomagających codzienną dietę jest „Doromin Intenso”. Oprócz cynku i podstawowych witamin ma w swoim składzie drożdże, wpływające na kondycję włosów, skóry i paznokci.

 

Decydując się na kurację za pomocą suplementów diety, należy pamiętać, że nie są to leki, tylko preparaty uzupełniające naszą codzienną dietę. W związku z tym, ich działanie będzie wydłużone. Czasami na efekty musimy czekać nawet miesiąc po skończonej kuracji. Poza tym wszystko zależy od organizmu, niektóre panie wolą stosować suplementy diety powstałe na bazie skrzypu polnego, inne zaś wybierają te, których głównym składnikiem jest wyciąg z pestek winogron. Suplementy diety nie wpływają negatywnie na nasz organizm, dlatego możemy spróbować kilku z nich, by wybrać ten, który będzie najlepiej wpływał na kondycję naszych włosów, paznokci i skóry. 


Karolina Wójtowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ