Najlepsze kosmetyki do utrwalenia fryzury

Zastanawiasz się, jak to się dzieje, że modelki z pierwszych stron gazet mają idealnie ułożone włosy, a Twoja fryzura ulega zniszczeniu, gdy tylko wyjdziesz z domu? Prawdopodobnie ty stawiasz na naturalność, a one nie wahają się użyć kosmetyków do układania włosów. Sprawdź, po co sięgnąć, by wyglądać idealnie nawet w wietrzny dzień.

Lakier do włosów

Najpopularniejszy chyba kosmetyk do utrwalania fryzury, używany przez profesjonalnych fryzjerów między innymi przy sesjach zdjęciowych na okładki gazet. Bardzo dobrze nadaje się do poskromienia niesfornych włosów, jednak nie należy używać go codziennie – w dużych dawkach może niszczyć włosy. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, trzeba pamiętać, by pryskać lakierem na włosy z odległości przynajmniej 20 centymetrów. Jeśli nakładanie lakieru odbywa się podczas suszenia włosów suszarką, należy robić to zgodnie z ruchem powietrza. Dzięki temu lakier w naturalny sposób osiądzie na włosach i utrwali wyczarowane szczotką fale, skręty i loki. Żeby podnieść włosy tuż przy nasadzie, można opuścić głowę w dół i w tej pozycji nakładać lakier.

Pianka

Dobrze dobrana pianka do włosów działa jak odżywka, przy okazji chroni też włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Piankę szczególnie cenią kobiety o cienkich włosach. Pianka Schwarzkopf w magiczny sposób sprawia, że fryzura wygląda na bardziej obfitą. Za pomocą pianki można ułożyć loki na prostych włosach lub wyprostować kręcone. Najlepszy efekt osiągniemy, kładąc piankę na rozczesane mokre włosy. Aby je wyprostować, trzeba przeczesać włosy gęstą szczotką. Loki można układać szczotką lub palcami.

Żel

Ten kosmetyk lepiej nadaje się do układania włosów krótkich, dlatego cenią go szczególnie panowie. Co oczywiście nie oznacza, że panie nie mogą skorzystać z jego właściwości. Żel najlepiej jest nakładać na lekko wilgotne lub wysuszone włosy. Nie tylko utrwali fryzurę, ale także nabłyszczy ją. Ten kosmetyk dobrze sprawdza się przy układaniu fal, dużych loków, a także przy fryzurze typu mokra Włoszka. Przed założeniem ubrania trzeba się upewnić, że żel wysechł. Jeśli nie mamy czasu czekać, lepiej nałożyć go tuż przed wyjściem z domu.

Pasta lub wosk

Kosmetyki stworzone z myślą o włosach tłustych, którym nadają ładny, matowy wygląd. Plusem ich stosowania jest odświeżenie fryzury i dokładne jej utrwalenie. Pastę i wosk nakłada się na suche włosy. Nie należy jednak stosować ich codziennie, tłuste włosy mogą zostać zanadto obciążone i efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Krem

To rozwiązanie polecane jest szczególnie osobom o słabych, kruchych i łamliwych włosach. Krem nie tylko utrwali fryzurę, ale zachowa się jak odżywka, doda włosom siły i blasku. Krem należy nałożyć na umyte, suche włosy, dobrze go wetrzeć, pamiętając o końcówkach i wymodelować fryzurę. Ostatnim etapem jest sięgnięcie po suszarkę i utrwalenie działania kremu do włosów za pomocą ciepłego powietrza. Dobre kremy mają działanie termoochronne, dzięki temu słabe włosy dobrze znoszą ciepły podmuch powietrza z suszarki.

Puder

Puder fryzjerski ma za zadanie nadać włosom objętości i podnieść je u nasady. Polecany szczególnie dla włosów długich i cienkich. Ten kosmetyk nie nadaje się do stosowania, gdy na dworze panuje duża wilgotność. Połączenie pudru z wilgocią sprawi, że włosy staną się sztywne i matowe, stracą naturalny wygląd.

Guma

To niezwykle silny kosmetyk, który gwarantuje, że przez kilka godzin fryzura będzie praktycznie nieruchoma. Ponieważ długie włosy opierające się podmuchom wiatru wyglądają niezbyt naturalnie, lepiej nie stosować na nich gumy. Świetnie sprawdzi się ona na włosach krótkich i gęstych, zarówno u pań, jak i u panów.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

244 More posts in Moda category
Recommended for you
Grzegorz Krychowiak otworzył butik w Warszawie
Grzegorz Krychowiak otworzył butik w stolicy. Kto mu towarzyszył?

Grzegorz Krychowiak otworzył w Warszawie butik Balamonte. Piłkarz w swoim sklepie oferuje m.in. garniutury szyte...