Nadchodzące premiery płytowe

lana life4stylePisaliśmy już o koncertach, które czekają nas w rozpoczynającym się roku. Tym razem przyjrzymy się kilku zbliżającym się premierom płytowym zagranicznych gwiazd muzyki rozrywkowej.

Pod koniec ubiegłego roku wokalistka Lana Del Rey ogłosiła tytuł swojego nowego albumu – Ultraviolence. Prace nad płytą zaczęły się w lutym 2013 roku, ale artystka nie zdradziła jak na razie czego możemy się spodziewać po nowym longplayu. Więcej wiemy natomiast o zapowiadanym na kwiecień wydawnictwie U2. Podobno prace nad tą płytą zaczęły się już w 2010 roku, a jej producentem jest Danger Mouse. To nie lada gratka dla fanów U2, którzy od ostatniego krążka – No Line On The Horizon, na nową płytę zespołu musieli czekać 5 lat. Nowy album ma zawierać 12 utworów.

W ubiegłym roku do nagrań studyjnych przystąpili również muzycy z Red Hot Chili Peppers. Nowy album miał zacząć powstawać w 2012 roku, jednak plany te uległy zmianie z powodu zaangażowania Flea, basisty i współzałożyciela zespołu, w projekt Atoms For Peace. Już 25 marca do sklepów trafi nowa płyta Shakiry pod zaskakującym tytułem – Shakira. Na Facebooku artystka ogłosiła, że praca nad albumem trwała 2 lata. Nazwa albumu wynika z tego, że w tym czasie piosenkarka została mamą i dowiedziała się wiele o sobie. Już teraz album promuje nowa piosenka nagrana z Rihanną – Can’t Remember To Forget You.

W pierwszym kwartale tego roku ma ukazać się również, zapowiadany na rok ubiegły, nowy album Jennifer Lopez. Będzie to już dziesiąta płyta w karierze piosenkarki. Na początku lata fani spodziewają się premiery longplaya Coldplay. Od współpracy brytyjskiego zespołu z Rihanną, po nowym albumie można spodziewać się kolejnych ciekawych projektów.

Hanna Gajewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ