soczewki-toryczne-rozwiazanie-dla-osob-z-astygmatyzmem

Na czym polega astygmatyzm?

Mrużenie oczu, niewyraźne widzenie, często powracające bóle głowy? Sprawdź, czy nie cierpisz na astygmatyzm!

Zastanawiasz się, czym objawia się astygmatyzm i jak leczyć tę wadę wzroku? Dowiedz się więcej i sprawdź, czy czasem Ciebie nie dotyczy ten problem. 

Czym jest astygmatyzm?

Często mrużysz oczy, cierpisz na powtarzające się bóle głowy, a także nie możesz złapać ostrości? Patrzysz, jednak często jest to okupione dodatkowym wysiłkiem? Twoje widzenie jest nieco rozmyte i niewyraźne z jednej strony? Jeśli tak, to sprawdź, czy nie masz tej wady wzroku. Astygmatyzm można leczyć, jak i sprawić, by codzienne życie z nim było naprawdę komfortowe. Czas zapomnieć o niewyraźnym widzeniu!

Astygmatyzm to wada wzroku, w której widzimy jednostronnie rozmazujący się obraz. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną jest sposób, w jaki światło odbija się w soczewce i w rezultacie dociera do siatkówki. W przeciwieństwie do prawidłowego wiedzenia światło zamazuje się w kilku punktach, przez co obraz staje się niewyraźny. Przyczyną jest nieregularny kształt rogówki. Nie oznacza to jednak, że astygmatyzm pojawia się tylko wtedy, gdy nastąpił uraz rogówki, często jest także wadą wrodzoną. Więcej na temat astygmatyzmu znajdziesz na: https://coopervision.pl/troska-o-wzrok-i-zdrowie-oczu/co-jest-astygmatyzm

Jak leczy się astygmatyzm?

Zazwyczaj po stwierdzeniu wady dobiera się odpowiednie szkła cylindryczne lub soczewki kontaktowe. W przypadku astygmatyzmu poleca się przede wszystkim soczewki toryczne.

W przypadku małego astygmatyzmu można skorzystać także z ortokeratologii (CRT), czyli terapii, która polega na zakładaniu twardych soczewek RGP na noc. Dzięki temu rogówka w czasie snu zmienia kształt na takie, który umożliwi poprawne widzenie. Efekt? Nie musimy w ciągu dnia zakładać soczewek torycznych.

Astygmatyzm można także leczyć za pośrednictwem laserowej korekcji wzroku. Zabieg ten jest szybki i bezpieczny. Wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym, a całość trwa raptem kilkanaście minut. Rogówkę modeluje się przy pomocy lasera, aż do uzyskania kształtu, który umożliwi prawidłowe odbijanie światła i uzyskanie idealnej ostrości widzenia.

Astygmatyzm to wada wzroku, którą z powodzeniem można leczyć, dlatego jeśli podejrzewasz ją u siebie, nie zwlekaj, tylko udaj się do okulisty. Zacznij widzieć wyraźnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ