portfel brązowy

Na co zwrócić uwagę wybierając męski portfel? Praktyczny poradnik

Gustowny portfel to atrybut każdego eleganckiego mężczyzny. Oprócz tego, że powinien się efektownie prezentować, musi być również funkcjonalny. Przed zakupem konkretnego egzemplarza należy dobrze przemyśleć,  jakie wymagania powinien spełniać , by nie okazało się, że ma za mało przegródek na karty lub monety nie mieszczą się w przeznaczonej na nie kieszeni. Na co należy zwrócić uwagę wybierając męski portfel skórzany? Duże znaczenie odgrywa materiał z którego został wykonany, solidne wykończenie i zapięcie, a także potrzeby właściciela.

Portfel męski – obowiązkowo ze skóry naturalnej

Jaki materiał jest najczęściej stosowany przez producentów portfeli męskich? Od lat niezmiennie jest to skóra. To tworzywo typowe dla renomowanych marek, jak chociażby Lancerto: https://www.lancerto.com/dodatki/portfele.html, tworzących produkty na najwyższym poziomie. Skóra jest tak chętnie używana do produkcji portfeli ze względu na swoje właściwości: jest estetyczna, a po odpowiednim zabezpieczeniu, np. zalakierowaniu, bardzo wytrzymała i odporna na przecieranie. Za najlepsze uchodzą portfele męskie wykonane ze skóry bydlęcej i cielęcej. Wspomniane modele są delikatne w dotyku, elegancko się prezentują, a przede wszystkim są niezwykle trwałe. Coraz popularniejsze stają się również egzemplarze stworzone ze skór innych zwierząt – krokodyla, węża, jaszczurki, płaszczki, a nawet rekina.

Przed dokonaniem zakupu skórzanego portfela męskiego należy sprawdzić, czy został wyprodukowany zgodnie z postanowieniami CITES, czyli Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem. Nabycie egzemplarza, przy którego tworzeniu nie zostały poszanowane ustalenia wspomnianego dokumentu, uważane jest za przestępstwo. Oprócz portfeli ze skóry naturalnej, na rynku dostępne są modele z materiałów syntetycznych, które imitują skórę. Ich główną zaletą jest to, że są tańsze, natomiast podstawowy mankament stanowią walory estetyczne – syntetyki zwykle nieudolnie imitują naturalne surowce.

Wykończenie i zapięcie – jakie powinien mieć skórzany portfel męski?

Wśród wielu dostępnych technik wykorzystywanych do produkcji skórzanych portfeli męskich, nie ulega wątpliwości, że najlepszej jakości są egzemplarze szyte ręcznie. Dokonując wyboru, warto dokładnie obejrzeć wszystkie modele i sprawdzić, czy szwy na materiale są wystarczająco mocne i równo poprowadzone oraz czy nie ma przerw w szyciu i strzępiących się boków. Dobrze jest również zwrócić uwagę na właściwości użytej nitki – powinna być gruba i wytrzymała.

Równie ważne, jak solidne wykończenie, jest dobrej jakości zapięcie, które powinno być proste i intuicyjne w obsłudze, a jednocześnie chronić umieszczoną w środku zawartość przed wypadnięciem. Większość skórzanych portfeli męskich wyposażona jest w dwa rodzaje zapięć: zabezpieczające kieszonkę na drobne pieniądze oraz takie, które zamyka cały portfel. W przypadku kieszonki na drobne, bezpiecznej wybierać zamknięcie na zamek. To sprawdzone rozwiązanie, które jest gwarancją, że monety pozostaną na swoim miejscu, a nie będą rozrzucone np. po torbie czy kieszeni. Zapięcia na bigiel, zatrzask lub magnes są zwykle nieco bardziej ryzykowne, drobne mogą się wysuwać przez szpary utworzone na takich kieszonkach. Podobnie jest z rzepami, które szybko się zużywają.

Męskie portfele bardzo często nie są wyposażone w dodatkowe, zewnętrzne zapięcie, wszystko dlatego, że ten rodzaj dodatku zwykle umieszczany jest w kieszeni, która wystarczająco zabezpiecza zawartość przed wypadnięciem. Jednak osoby, którym zależy na dodatkowej ochronie, mogą wybrać modele zapinane na zamek lub z dodatkowym paskiem zabezpieczającym. Dobrą praktyką, jest przetestowanie konkretnego egzemplarza przed zakupem. Wystarczy kilka razy otworzyć i zamknąć portfel – sprawdzenie, czy można to zrobić szybko i w prosty sposób pozwoli stwierdzić, czy konkretny model jest w pełni sprawny, a przy tym łatwy w obsłudze.

Wielkość portfela, a potrzeby jego posiadacza

Dobrze dopasowany męski portfel skórzany, powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby pomieścił wszystkie niezbędne rzeczy właściciela i umożliwił mu ich szybkie odnalezienie. Decydując się na zakup tego dodatku warto się zastanowić, jakie funkcje ma spełniać. Jeśli będzie używany przede wszystkim do przechowywania gotówki, dobrze jest sięgnąć po model o dużych gabarytach, wyposażony w pojemną kieszeń na monety i co najmniej dwie przegrody na banknoty o różnych nominałach. Natomiast mężczyźni, którzy szukają egzemplarza na dokumenty i karty płatnicze, powinni wybierać mniejsze portfele, ale za to z dużą ilością przegródek, które umożliwią optymalną segregację kart. Istotną kwestią jest również to, gdzie portfel będzie przechowywany. Jeśli najczęściej będzie umieszczany w kieszonce spodni, lepiej wybrać model o mniejszych gabarytach, by bez problemu się tam zmieścił i nie powodował dyskomfortu podczas chodzenia.

 

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ