Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet!

Monika Olejnik to jedna z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce i gwiazda komerycjnej stacji radiowej, Radia Zet, gdzie prowadziła swój program „Gość Radia Zet”. Dziś dowiedzieliśmy się, że Olejnik po 15 latach postanowiła zakończyć współpracę ze stacją. Powodem prawdopodobnie jest zatrudnienie Konrada Piaseckiego, który współpracował z radiem RMF FM przez ponad 20 lat, a teraz miałby zostać współprowadzącym „Gościa Radia Zet” razem z Moniką Olejnik.

Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia Zet komentuje swoją decyzję:

Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało.

Mimo tego, że stacja zachowała weekendowy program Olejnik „Siódmy dzień tygodnia”, dziennikarka postanowiła zrezygnować ze współpracy.

W imieniu zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy, olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej. – komentuje Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.

Konrad Piasecki do tej pory prowadził w RMF FM cykl „Kontrwywiad”, a także program „Piaskiem po oczach” w stacji TVN24. Monika Olejnik będzie prowadziła audycję „Gość Radia Zet” do czasu wakacyjnej ramówki. Piaseckiego w roli proawdzącego usłyszymy już we wrześniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ