Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowi strażacy potrzebują fantoma. Sami zorganizowali zbiórkę

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza potrzebowała fantoma do nauki pierwszej pomocy. Wolontariusze sami zorganizowali zbiórkę. 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to jednostki pomocnicze Ochotniczej Straży Pożarnej. Należą do nich dziewczęta i chłopcy do 18 roku życia. Dolną granicę wyznacza lokalna OSP. Młode osoby uczą się pomocy w kryzysowych sytuacjach i pożarnictwa. Jest to całkowity wolontariat. Niestety, drużyny są mocno niedofinansowane i brakuje sprzętu do ćwiczeń. 

Podobnie problem dotyka Młodzieżową Drużyną Pożarniczą działającą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcicach  w mazowieckim. Wolontariusze jednak nie załamują się i sami chcą uzbierać pieniądze na fantom za pomocą portalu pomagam. Sprzęt – kosztujący 4 tysiące złotych – pozwoli na skuteczną naukę reanimacji. 

„Fantomy pozwolą poznać technikę prowadzenia reanimacji jak również metody pomocy w zadławieniach noworodków, AED pozwoli oswoić się z urządzeniem i prawidłowo go używać. To wszystko pomoże jeszcze bardziej w profesjonalny sposób nieść pomoc potrzebującym.” – czytamy na stronie zbiórki. 

Akcja zbiórki przeprowadzona przez młodych strażaków dostępna jest TUTAJ 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ