Michelle Obama zachęca do aktywności fizycznej

Filmiki tańczącej Pierwszej Damy obiegają cały Internet. Kto by się spodziewał, że żona jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie wybierze dość zaskakującą (jak na osobę tej rangi) formę propagowania aktywności fizycznej.

www.hollywoodreporter.com

Michelle Obama nie reprezentuje stylu typowych, zachowawczych Pierwszych Dam. Zamiast pompatyczności cechuje ją normalność, otwartość i pogoda ducha. Żona Prezydenta Ameryki jest częstym gościem programów typu talk-show oraz chętnie angażuje się w życie swojego społeczeństwa.

To właśnie jej zaangażowanie robi na nas największe wrażenie. Pierwsza Dama wzięła sobie za cel namawianie Amerykanów do aktywności fizycznej, od pewnego czasu w Internecie krążą filmiki, na których Michelle Obama radośnie tańczy w gronie o wiele młodszych tancerzy, nie odbiegając od nich ani kondycją, ani wyczuciem rytmu. Mimo już nie najmłodszego wieku, Pierwsza Dama ćwiczy, nie okazując przy tym krępacji, wręcz przeciwnie, czerpie widoczną radość z przyjemności jaką jest sport.

W tym roku przypada 5 rocznica działalność fundacji „Let’s move!”, którą założyła Michelle Obama. Działalność ma na celu walkę z otyłością Amerykanów i przekonanie ich do zdrowego trybu życia. Wspierając akcję, Pierwsza Dama bierze czynny udział w namawianiu dzieci do jedzenia 5 zdrowych posiłków dziennie, sama podkreśla również istotę zdrowego snu oraz regularnych ćwiczeń. W wywiadzie dla Oprah Winfrey Pierwsza Dama wyznała, że nie rzuca słów na wiatr, gdyż chcąc być przykładem, sama wstaje o 5 rano i rozpoczyna poranną gimnastykę. Działalność Michelle Obamy i całej jej rodziny, zdobyła już sporo zwolenników. Dodatkowo, trzeba przyznać, że zyskuje na tym sam prezydent Barack Obama, bo któż może mu zrobić lepszy PR niż piękna, lubiana i aktywna żona?


#GimmeFive

Z okazji 5-lecia „Let’s move!” ruszyła specjalna akcja #GimmeFive. Na czym ona polega? Wystarczy, że przygotujesz 5 zdrowych posiłków, wykonasz 5 różnych aktywności fizycznych lub wprowadzisz 5 nowych działań do swojego życia, dzięki którym aktywniej spędzisz czas i wrzucisz do sieci wpis/zdjęcie z dopiskiem #GimmeFive. Dzięki temu hashtagowi poinformujesz wszystkich o swoim zdrowym trybie życia i staniesz się częścią drużyny Pierwszej Damy. Pamiętaj, po wykonaniu zadania nominujesz kolejną osobę, która ma się go podjąć!

Zobaczcie najnowsze nagranie tańczącej Michelle Obamy podczas corocznej uroczystości wielkanocnej w ogrodzie Białego Domu. Pierwsza Dama tańczyła do utworu autorstwa Marka Ronsona i Bruno Marsa pt. „Uptown Funk”, towarzyszyli jej tancerze z amerykańskiej edycji talent show „You Can Dance”

 

{youtube}0Y-bwjtNFY8|600|450|0{/youtube}


ZOSTAW ODPOWIEDŹ