Michał Pałubski o swojej walce z nowotworem: Żyję i mogę być z rodziną

Michał Pałubski o swojej walce z nowotworem: Żyję i mogę być z rodziną

Kabareciarz Michał Pałubski kilka miesięcy temu wygrał walkę z nowotworem. Mężczyzna w „Dzień dobry TVN” opowiedział o swojej chorobie, a także zaapelował do mężczyzn. Na co zwraca uwagę?

Michał Pałubski o swojej walce z nowotworem: Żyję, mogę być z rodziną

Michał Pałubski, kabareciarz znany m.in. z formacji Formacji Chatelet, kilka miesięcy temu dowiedział się, że ma nowotwór. Na szczęście szybko zainterweniował i bez problemów udało się wyciąć guza.

Diagnoza: „guz” szybka akcja ciach i po nim. Guz to poważna sprawa np. guz mózgu. Mój nie był tak poważny. Guz jądra. (…) Teraz moje markery zeszły w dół, jestem bardzo szczęśliwy. Chodzę na tomografię i rezonans, ale żyję, mogę być z rodziną – mówił Michał Pałubski.

Jednak zdaje sobie sprawę, że wielu mężczyzn lekceważy swoje zdrowie, a to często kończy się tragicznie. Drodzy panowie, teraz pytania do was.

„Czemu olewacie samobadanie? A gdy już coś wyczujecie próbujecie to zlekceważyć? Czemu guz mózgu jest poważny, a guz ulubionego organu każdego faceta już nie??? Umiera się na to tak samo!!! I szczerze, co się stanie jak Wam wytną jajo? Stajecie się mniej męscy? Kto jest mniej męski: Facet z jednym jajem, czy jego zwłoki? Dlatego badajcie się i leczcie!!!” – pisał kabareciarz w mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/palubski/photos/a.936191266574547/1106172912909714/?type=3&theater

Jak to jest żyć bez jądra?

Michał Pałubski tłumaczył, że wiele osób pyta go, jak wygląda życie po wycięciu jądra, są też i tacy, którzy otwarcie przyznają, że nie mają jądra. Żaden mężczyzna nie staje się przez to mniej męski, ale za to pokazuje, że jest odpowiedzialny i decydując się na leczenie, podjął właściwą decyzję.

Zdarza się, że podchodzą do mnie ludzie i pytają „jak to jest żyć bez jądra”. Są też takie sytuacje, że podchodzą do mnie kolesie z siłowni których znałem od jakiegoś czasu, zbijają piątkę i mówią „ja też nie mam jądra”. Więc to też jest fajne, ludzie potrzebuja wsparcia i ludzie potrzebuja takiego momentu, że nie są sami w tym wszystkim. Nie stałem się mniej męski, wydaje mi się, że stałem się bardziej męski ponieważ jestem z moją rodziną i żyję. To powoduje, że jestem męski, a nie czy mam jądro czy nie mam jądra… ludzie dajmy spokój – mówił kabareciarz w studiu „Dzień Dobry TVN”.

https://www.facebook.com/palubski/photos/a.936191266574547/1050317268495279/?type=3&theater

Poczucie humoru nie tylko na scenie

Michał Pałubski znany jest z poczucia humoru. Mówi, że ratuje go nie tylko na scenie, gdyż sprawia, że dzięki niemu łatwiej się żyje i mierzy z problemami.

„Poczucie humoru jest najważniejsze w naszym życiu.Nie ma problemu, którego nie można obśmiać i z którym sobie nie poradzimy, jak go nie obśmiejemy. Kiedy on staje się poważny to jest już dla nas za późno, jest już za ciężko, lepiej go obśmiać. Ja w ogóle zajmuje się takimi rzeczami na scenie. Uważam, że trzeba mówić o takich trudnych elementach” – mówił kabareciarz.

—————————————————————————————–

Źródło zdjęć: By Artur Andrzej – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41060393

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ