Nie żyje aktor Marcin Kuźmiński

Marcin Kuźmiński zmarł w środę 13 lipca podczas wakacji w Chorwacji. Przyczyna śmierci 52-letniego aktora nie jest jeszcze znana.

marcin kuzminski

O śmierci Kuźmińskiego poinformował na swoim profilu na Facebooku Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym współpracował aktor. W informacji nie wspomniano o przyczynie śmierci aktora. Jak na razie wiadomo tylko, że mężczyzna zmarł podczas pobytu w Chorwacji.

Marcin Kuźmiński znany był szerokiej publiczności dzięki rolom w serialach „Barwy szczęścia”, „Przepis na życie”, „Czas Honoru”, „Plebania” czy w filmie „Zakochany anioł”.

Jesteśmy wstrząśnięci wiadomością o nagłej śmierci naszego Kolegi i Przyjaciela Marcina Kuźmińskiego – wspaniałego aktora Teatru im. Juliusza Słowackiego – napisała na Facebooku dyrekcja i zespół teatru.

Aktor urodził się 1 marca 1964 r., a w wieku 25 lat ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W tym samym roku zadebiutował na deskach teatralnych.

W 2004 roku Kuźmiński zdobył nagrodę za role Senatora i Złego Pana w „Dziadach. Gustawie-Konradzie” w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska” oraz wyróżnienie specjalne (otrzymane wspólnie z Martą Konarską, Rafałem Dziwiszem iMartą Walderą) za „godne zauważenia partnerstwo w grze aktorskiej” w spektaklu „Bóg mordu” w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie na X Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu.

_____________                                                

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetoweg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ