judd-law-pope-costume

Młody papież – nowa superprodukcja HBO przyćmi „Grę o Tron”?

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII, jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego biskupa na Ojca Świętego jest efektem strategii medialnej Kolegium Kardynalskiego. Pius XIII jest pełen sprzeczności: przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny.
Serial „Młody papież” Paolo Sorrentino, wyróżnionego Oscarem za „Wielkie piękno”, to kontrowersyjna historia początków pontyfikatu Piusa XIII. W dziesięcioodcinkowej serii Jude Law gra Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża. Postać niezwykle złożoną i pełną sprzeczności.

judd-law-pope-costume

W produkcji pojawią się: dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law w roli Piusa XIII i Diane Keaton, laureatka Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, grająca amerykańską zakonnicę mieszkającą w Watykanie.

Sorrentino, reżyser „Młodości”, tak mówił o swym najnowszym dziele: „Serial opowiada o znakach świadczących zarówno o istnieniu Boga, jak i o tym, że Boga nie ma. O tym jak można wiarę odnaleźć oraz utracić. O świętości, stającej się brzemieniem w chwili, gdy człowiek ulega pokusie. Oraz o wewnętrznym konflikcie pomiędzy olbrzymią odpowiedzialnością głowy Kościoła, a słabościami zwykłego człowieka, którego wiara (tudzież łaska Ducha Świętego) wyniosła na papieski tron. Innym wątkiem jest utrzymanie władzy i manipulowanie nią w państwie, którego fundamentem i moralnym imperatywem jest wyrzeczenie się władzy i umiłowanie bliźniego ponad siebie.”

Serial zrealizowany został przez Wildside przy współpracy z Haut et Court TV oraz Mediapro. Producentami wykonawczymi ze strony Wildside są Lorenzo Mieli, Mario Gianani oraz John Lyons. Ze strony Haut et Court TV Caroline Benjo, Carole Scotta oraz Simon Arnal. „Młody papież” to koprodukcja HBO i Sky.

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ