Maltańczyk, to rasa na punkcie której oszalały gwiazdy

Jak wiadomo raz na jakiś czas pojawia się trend na konkretną rasę psów. Tym razem ulubieńcem gwiazd stał się mały, biały piesek – maltańczyk.

Maltańczyki to psy do towarzystwa. Nie wymagają zbyt wielkiej uwagi, ponieważ to kanapowce. Do szczęścia nie potrzebują wiele, wystarczy miska z jedzeniem i wodą oraz trzy spacery dziennie. Nie są też wielkimi entuzjastami zabaw, wystarczy kilka razy w tygodniu porzucać im piłkę. Większość dnia przesypiają. Są jednak bardzo towarzyskie, kiedy ktoś przychodzi do nas do domu są pierwsze przy drzwiach. Lubią być tam gdzie są ludzie, można nawet stwierdzić, że są bardzo ciekawskie. Potrafią zasnąć nawet na środku pokoju, nie potrzebują do tego swojego posłania. Nie są psami bojaźliwymi. Często lubią pogonić kota. Nie są jednak zbyt absorbującą rasą psów, więc dla zapracowanych celebrytów są idealne.

Mimo wielu zalet maltańczyki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która często zajmuje sporo czasu. Psy te posiadają bardzo długie i jedwabiste włosy, o które należy dbać. Nie czesanie ich przez dłuży okres grozi pojawieniem się kołtunów, które usunąć można jedynie przez obcięcie. Dlatego tak ważne jest aby regularnie pojawiać się z maltańczykiem u psiego fryzjera. Psy te niestety również posiadają słabe uzębienie. Właściciele powinni myć je swojemu pupilowi przynajmniej raz dziennie. Maltańczyki są również bardzo wybrednymi psami jeżeli chodzi o jedzenie. Byle czego nie zjedzą, jeżeli coś jest zepsute, nawet tego nie tkną.

Wśród właścicieli maltańczyków znajdują się takie gwiazdy jak: Margaret (która nazwała swoją pupilkę Grażyną), Dawid Woliński, Edyta Herbuś, Lucy Hale (która założyła dla niego oddzielne konto na Instagramie – @elvisthekinghale), Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale czy Halle Berry. Demi Lovato również posiadała pieska tej rasy, niestety w 2015 r. zginął. 

New @semilac campaign is coming. Stay tuned

A post shared by Margaret (@margaret_official) on

Fota z pieskiem ❤️😂❤️ #love #snowie #friends #dramaticsky #love

A post shared by Dawid Wolinski (@dawid_wolinski) on

Maltańczyki można co raz częściej spotkać na ulicach miast. Ludzie chętnie je kupują. Pamiętajmy jednak, że kupno psa to duża odpowiedzialność, a nie tylko świetna zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1340 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Czy Rafał Maserak niedługo zostanie ojcem?
Rafał Maserak niedługo zostanie ojcem? Tancerz wydał oświadczenie!

Rafał Maserak dementuje plotki na swój temat oraz partnerki. W mediach pojawiły się spekulacje, że...