Makijaż permanentny – face to face

Wyraźne spojrzenie i podkreślone usta nawet do 5 lat? Makijaż permanentny zapewni Ci zadowalający efekt przez długi czas. Upewnij się czy jest bezpieczny…

www.makijaz-permanentny.co.uk 

Każda kobieta pragnie zachwycać swoim wyglądem. Nie zawsze zaś mamy czas na spędzenie porannych, cennych godzin przed lustrem. Zbyt szybkie tempo życia to problem coraz większej części społeczeństwa. Nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest malowanie się w samochodzie na czerwonym świetle czy w środkach komunikacji miejskiej.


Rozwiązaniem może być dla nas makijaż permanentny, obecny w świecie kosmetologii od wielu lat. Nie wszyscy jednak wierzą w tę cudowną metodę poprawiającą wizerunek. Własne spostrzeżenia na ten temat zderzone z przekazywanymi z ust do ust opiniami innych kobiet, stworzyły przerażający mit. Postaramy się dzisiaj przybliżyć ten temat, nurtujący wiele z nas.


Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu. Niech nas nie zmyli jednak ten fakt. Zabieg wykonywany jest na bazie ziół, które są doskonałym zamiennikiem barwników chemicznych. Substancje wprowadza się dużo płyciej, niż w przypadku tatuażu, co skutkuje utrzymaniem się ich pod powierzchnią skóry od 2 do 5 lat. Jeśli chcemy zatrzymać efekt na dłużej musimy po jakimś czasie powtórzyć zabieg.


Czy piękno musi boleć?

Panie decydujące się na zabieg muszą być przygotowane na pewne niedogodności. Bolesność zabiegu, o której krążą już legendy, to niezaprzeczalny fakt. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że nasilenie bólu i uczucie dyskomfortu zależy od indywidualnego progu wytrzymałości.


Kosmetologiczny punkt widzenia

Nieco uspokajająca jest myśl, że przed zabiegiem dane partie twarzy, do których wprowadzany jest barwnik, pokrywane są odpowiednim kremem o właściwościach znieczulających. Podczas zabiegu nasz organizm nie jest na szczęście narażony na skrajne uczucie bólu. Inaczej rzecz ma się przy nakładaniu barwnika na usta. Wówczas stosuje się znieczulenie dentystyczne, które obkurcza mięśnie, a w związku z tym – hamuje krwawienie.


Tuż po…

Jak już wspominaliśmy wcześniej, nie tylko ból odgrywa tu szczególną rolę. Mimo tego, że zgodnie z powszechnie panującym przekonaniem – gdy chcesz być piękna, musisz cierpieć, niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że po wykonanym makijażu permanentnym cierpi się ponad 2 tygodnie! Skóra wówczas wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ po dwóch dniach od nałożenia makijażu zaczyna pokrywać się strupami. Na duchu nie podnosi również świadomość, że kiedy skorupa zniknie, nieuniknione jest wykonanie kolejnego makijażu, w celu korekty nierówności i asymetrii. Ulgę przynoszą jedynie zimne okłady zmniejszające opuchliznę i zaczerwienienia.

Gwarancja bezpieczeństwa i jakości – nasze rady

Miejmy nadzieję, że dotrwałaś do ostatniego punktu artykułu i będziesz bogatsza o wiedzę zebraną na podstawie błędów wielu kobiet. Pamiętaj, że gwarancją naszego zdrowia jest przed wszystkim miejsce, w którym dokonujemy zabiegu. Zadbaj o to, aby makijaż permanentny robiony był pod czujnym okiem specjalistów renomowanych klinik.


Doświadczenie specjalistów ma tu ogromną wartość z uwagi na możliwość zakażenia bądź zbyt głębokich wkłuć, prowadzących do powstania blizn. Pamiętajcie, o zagrożeniach zdrowia, jakie może powodować zabieg u osób z cukrzycą bądź nowotworem. Kobiety w ciąży czy karmiące piersią powinny poważnie zastanowić się nad odłożeniem decyzji o inwazyjnej poprawie wyglądu.

 

Gdy chcesz zadbać o swoją urodę, bądź pewna, że zadbałaś o to, aby nikt Ci jej na zawsze nie odebrał!


Karina Pietrzkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ