Nowy trend w makijażu brwi – feathered brows! Na czym polega?

Feathered brows najmodniejsze w tym sezonie! O co chodzi? Pojawił się nowy trend w makijażu, bardzo popularny w mediach społecznościowych. Jaki? Mianowicie mocno zarysowane brwi już nie mają racji bytu! Teraz stawiamy na brwi naturalne, tzw. „pierzaste”, które dopełnią każdy makijaż. Jak je wykonać?

Brwi to kluczowy element w makijażu. W zależności od tego, jak je korygujemy tak zmieniają się nasze rysy twarzy. Od jakiegoś czasu bardzo modny jest naturalny makijaż, a tren feathered brow idealnie wpisuje się w ten trend. Dlatego nie skupiaj się, aby pozbyć się jak największej ilości włosków i mocno zarysować linię brwi. Teraz skup się na odpowiednim wyczesaniu i ułożeniu włosków, a także na ich bardzo delikatnym podkreśleniu.

Co to jest feathered brows?

Co zrobić, aby uzyskać taki efekt? To bardzo proste! Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobrze skomponowaną paletkę do makijażu. Ważne, aby znalazł się w niej wosk, który pozwoli ujarzmić Ci włoski, a także puder, pęsetka i niewielka spirala z pędzelkiem.

Na początku warto zacząć od uczesania włosków woskiem, aby idealnie się układały. Oczywiście należy pamiętać, aby włoski układać od wewnętrznej do zewnętrznej strony zgodnie z ich naturalnym wzrostem. W ten sposób nadajemy im odpowiedni kształt.

Aby uzyskać feathered brows musisz nadać brwiom odpowiednią gęstość. Małym pędzelkiem dorysuj na brwiach kreseczki, które będę przypominały włoski. Ciekawe jest to, że włoski mają inny odcień  w zależności od położenia. Przy wewnętrznej części włoski są jaśniejsze, przy zewnętrznej ciemniejsze dlatego warto użyć dwóch odcieni pudrów.

Aby wykończyć idealny makijaż brwi należy je na koniec przeczesać. Tak naprawdę zajmuje to niewiele czasu, a efekt będzie spektakularny. W dodatku tego typu makijaż wpisuje się idealnie w najnowsze trendy makijażowe!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ