maffashion

Maffashion o chorobie Nie jest dobrze, stało się to, czego się obawiałam

Jakiś czas temu Maffashion powiedziała fanom, że choruje na Hashiomoto. Okazuje się, że niedostateczna ilość hormonów wydzielana przez tarczycę sprawia także, że celebrytka nie mogłaby zajść w ciąże.

Coraz więcej gwiazd przyznaje, że choruje na hashiomoto, przypadłość objawiającą się przemęczeniem, która zlekceważona może mieć bardzo poważne konsekwencje. Maffashion postanowiła głośno mówić o chorobie, by dzięki temu zmobilizować więcej osób do badań. Ostatnio blogerka zdała nawet relację z wizyty u endokrynologa. Lekarz nie miał dobrych wieści.

Maffashion namawia do zadawania pytań

– Moi drodzy, śmigam teraz do pani endokrynolog. Kompletnie nowy lekarz, została mi polecona, moja znajoma do niej chodzi. Dlatego tutaj moje pytanie, czy jest coś, o co chcielibyście, żebym zapytała. Nie będę nagrywała snapów w samym gabinecie, ale jak już z niego wyjdę, to mogę Wam pokrótce powiedzieć, co mi zalecono – zachęcała blogerka.

Po wizycie u endokrynologa celebrytka podzieliła się diagnozą.

– Nie jest dobrze, stało się to, czego się obawiałam, wstępnie Hashimoto, choroba immunologiczna, po prostu mój organizm wytwarza przeciwciała, które niszczą tarczycę i mam tak wysoki odczynnik TSH, że po prostu mam zmianę leków, inne od tego niż te przyjmowałam od siedmiu lat, oprócz tego potrzebna jest witamina D. Zmartwiłam się – mówiła Maffashion.

Jak się okazuje, wysoki odczynnik TSH uniemożliwia zajście w ciąże. Choć blogerka na razie nie planuje potomstwa, wiadomość bardzo ją zmartwiła.

– Jeśli jesteście u endokrynologa, to dostajecie pytanie, czy jesteście w ciąży, czy planujecie ciążę, no i jeśli właśnie odczynnik jest tak wysoki, to po prostu nie można zajść w ciążę, ponieważ nie wytwarzacie hormonu, który jest potrzebny płodowi, bo między innymi hormon tarczycy jest potrzebny do tego, by wytworzył się mózg dziecka, i w ogóle do rozwoju dziecka ta tarczyca jest potrzebna przez pierwsze miesiące, czyli jednym słowem ogólnie, nie mogłabym teraz zajść w ciążę – podsumowała.

Blogerka zachęca do badań

– Naprawdę jestem zmartwiona. Nawet jeśli bym w tym momencie chciała, to bym nie mogła. Nie to, że planuję tu i zaraz, tylko dziwnie jest coś takiego usłyszeć. Dziewczyny serio leczcie się, badajcie się! – zachęcała.

Fot. Instagram maffashion_official

ZOSTAW ODPOWIEDŹ