Loftowy styl w twoim domu

Choć w porównaniu do Zachodu, moda na lofty wkroczyła do Polski relatywnie niedawno, od kilku lat niewątpliwie święci triumfy na naszym rynku architektoniczno-wnętrzarskim. Industrialny charakter, wysokie sklepienia i surowe wnętrza otwartych przestrzeni marzą się wielu z nas. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na zakup prawdziwego loftu w łódzkiej fabryce Karola Scheiblera lub warszawskim Koneserze. Są jednak sposoby, aby loftowy charakter stworzyć we własnym mieszkaniu. Wystarczy trzymać się kilku zasad.

Źródło: fot. Maciej Lulko/ materiały prasowe Nowej Papierni

Wykończenie

Pierwszym etapem tworzenia loftowego charakteru mieszkania jest wybór materiałów, z których korzystamy, wykańczając wnętrze. Oryginalne lofty powstają w starych, industrialnych przestrzeniach. Odtwarzając ten charakter warto postawić zatem na beton i przełamujące jego surowość płytki z prawdziwych cegieł. Posadzkę mogą stanowić drewniane, najlepiej postarzane panele lub warstwa żywicy, która zastosowana we wszystkich pomieszczeniach optycznie powiększy urządzaną przez nas przestrzeń. Loftowe wnętrza charakteryzują się również dużą liczbą szklanych elementów. Mogą to być np. szklane ściany, które oprócz walorów estetycznych, podzielą nam wnętrze, nie ograniczając jego optycznej przestrzeni. Do łask architektów powoli wracają również luksfery, czyli szklane pustaki.

Źródło: fot. Konrad Borkowski/ materiały prasowe Nowej Papierni

Przestrzeń

Otwarte i przestronne pomieszczenia to również wielki atut loftu. W mieszkaniu możemy to osiągnąć poprzez wyburzenie ścian. Przy okazji wnętrze będzie lepiej naświetlone. Trikami powiększającymi przestrzeń mieszkania będą też podniesienie nadproży drzwi czy aneks zamiast zamkniętej kuchni. – mówi Małgorzata Chabzda, architekt wnętrz Nowej Papierni. Dodatkowymi elementami, które optycznie poszerzą nasze wnętrze, są duże lustra oraz odpowiednie oświetlenie. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się smukłe, stojące lampy. Ważne, aby niedużej przestrzeni zapewnić maksymalną ilość naturalnego światła. Urządzając niewielkie pokoje, należy również unikać ciemnej kolorystyki ścian i postawić na minimalistyczne dodatki.

Źródło: kaspa.com.pl

Dodatki

Zdaniem Małgorzaty Chabzdy styl mebli i dodatków, jakie wybierzemy do naszego loftowego wnętrza zależy od naszych preferencji. Najważniejsze jednak, aby nie przesadzić. Jeśli gustujemy w nowoczesnych, minimalistycznych meblach, to takie wybierzmy. Jeżeli preferujemy antyki, to też w porządku, możemy pomieszać style, ale należy wykonać to uważnie i ze smakiem. Nie przesadźmy też z kolorystyką. – mówi architekt. Wiele charakteru loftowemu wnętrzu możemy nadać odpowiednim doborem oświetlenia. Tutaj najlepiej sprawdzą się metalowe klosze lub oldschoolowy design. W staraniach o niezakłóconą przestrzeń pomogą nam również otwartego typu meble, np. wolnostojące wieszali lub stelaże zamiast szaf.

Źródło: loftbar.pl

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ