Lipoliza, czyli jak być szczupłym od zaraz

lipoliza.tekst.life4styleDieta, ćwiczenia, środki odchudzające, kosmetyki ujędrniające – to wszystko pomaga w walce o szczupłą sylwetkę. Jednak w dzisiejszych czasach, dzięki niezwykle szybkiemu rozwojowi medycyny estetycznej,  można „kupić” sobie rozmiar 36, nie wkładając w to większego wysiłku. Do tej pory najskuteczniejszym, a zarazem najszybszym sposobem na pozbycie się zbędnych ilości tkanki tłuszczowej była liposukcja. Ostatnio alternatywą dla tego inwazyjnego zabiegu stała się lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza to forma liposukcji, ale bez bezpośredniej ingerencji chirurgicznej. Obecnie metoda ta polega na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz (fosfatydylocholina), w formie zastrzyków. Zabieg ten, w przeciwieństwie do liposukcji wykonuję się w znieczuleniu miejscowym, aczkolwiek nie jest to konieczne, bo sam w sobie nie jest bardzo bolesny. Ogromnym plusem lipoterapii są bardzo dobre i widoczne od razu rezultaty, bez niepożądanych skutków ubocznych.

Lipoliza iniekcyjna pozwala na eliminację małych i średnich miejscowych nagromadzeń tłuszczu. Leczeniu mogą być poddane podbródek, dolne części policzków, tzw. „chomiki”, okolice brzucha, bioder, pośladków, ud, a także ramion i karku. Najczęściej konieczne jest wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Po iniekcji pojawiają się typowe dla tego typu zabiegów objawy, takie jak obrzęk, zaczerwienienia, drobne siniaki lub miejscowe bolesności, jednak zazwyczaj ustępują już po kilku dniach. Jeśli chodzi o przeciwskazania, to i w tym zakresie również lipoliza okazuje się być bardziej przystępna od liposukcji. Zabiegowi nie powinny poddawać się zarówno kobiety w czasie ciąży lub karmienia piersią, jak i pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane, padaczkę, a także alergię na jeden ze składników preparatu, np. soje. Koszt zabiegu to ok. 1000 zł, co znowu daje mu sporą przewagę nad tradycyjnym odsysaniem tłuszczu, za który trzeba zapłacić ok. 5000 złotych.

Lipoliza to tylko jedna z nielicznych metod odchudzania, które można zafundować sobie w gabinetach kosmetycznych. Dziś sylwetkę można kształtować za pomocą masaży, lasera (liposukcja laserowa), lipolizy i liposukcji. To wszystko bardzo ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała i nienagannej sylwetki, ale jest całkowicie nieskuteczne jeśli nie nauczymy się prowadzić zdrowego stylu życia. Nie wolno o tym zapominać.

Paulina Ostapiuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ