Błaszczykowski o licencjacie Roberta Lewandowskiego

Kuba Błaszczykowski o Robercie Lewandowskim! Kiedyś nie pałali do siebie sympatią, a teraz?

Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski znają się od wielu lat. Początkowo piłkarze mieli bardzo dobre relacje, ale potem pojawiły się między nimi konflikty. Jak jest teraz? Szczera wypowiedź zawodnika VfL Wolfsburg!

Kuba Błaszczykowski o Robercie Lewandowskim! Kiedyś nie pałali do siebie sympatią, a teraz?

Piłkarze znają się od lat. Najpierw w klubie Borussia Dortmund pojawił się Kuba, a potem Robert. Na początku Błaszczykowski pomagał swojemu młodszemu koledze odnaleźć się w nowej sytuacji, ale potem ich drogi się rozeszły. Dochodziło między nimi do spięć, także w kadrze. Kuba w latach 2010–2014 był kapitanem polskiej reprezentacji, ale potem rolę tę przejął właśnie Robert.

Kuba Błaszczykowski był gościem „Faktów po Faktach”, w którym opowiedział o trenerze Adamie Nawałce, a także o innych piłkarzach. Jaką ma teraz opinię o Robercie?

„Trener ma zawsze ma największy autorytet wśród zawodników, ale myślę, że tworzymy zgraną drużynę i każdy wie, że reprezentacja to jest spełnienie naszych marzeń. W ostatnim czasie Robert Lewandowski pokazuje, że jest mocnym zawodnikiem. Pokazuje co trzy dni, że osiągnął światowy poziom i jest bardzo dobrym piłkarzem. Jest też Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Łukasz Fabiański. Każdy z nich ma coś do powiedzenia w szatni – wyznał Kuba Błaszczykowski.

Plan awaryjny

Anita Werner zapytała, co by się stało, gdyby Robert nie mógł grać na mundialu z powodu kontuzji? Czy jest plan B?

„Znając trenera Nawałkę, na pewno tak. Na razie nie musimy o tym myśleć i myślę, że tak zostanie. Nie możemy zabierać innym zawodnikom ich umiejętności. Trochę nieszczęście tych innych, że Robert jest tak dobry, że nie mają szansy pokazać się. W ostatnich latach jest to nasz najlepszy zawodnik” – tłumaczył piłkarz.

Z marzeń się nie rezygnuje

A jak piłkarz widzi swoją dalszą karierę?

„Zdaję sobie sprawę, że mam już swoje lata, ale sam świadomie z niej nie zrezygnuję. Z marzeń się nie rezygnuje” –  szczerze powiedział Kuba.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Kuba Błaszczykowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ