Kruszenie betonu kulturą

Ten rok będzie bogaty w wydarzenia, które odbędą się na warszawskim Placu Defilad. Władze stolicy chcą ożywić betonową przestrzeń pod Pałacem Kultury. Imprezy zaczną się już w kwietniu.

pkin.pl

W tym roku obchodzimy 60. rocznicę budowy PKiN. Z tej okazji nie możemy spodziewać się wielu atrakcji, ale urodziny radzieckiego suweniru nie przejdą bez echa. Zostanie wydana okolicznościowa pocztówka, odbędzie się konkurs na zdjęcie budynku, licytacja foteli z Sali Kongresowej oraz pokaz iluminacji.

W kwietniu na Placu Defilad stanie scena Red Bull Music Academy Weekender. Będzie to wydarzenie muzyczne w czasie którego na czterech scenach wystąpi 30 wykonawców. W ciągu trzech dni zagrają m.in. W.E.N.A. z Electro-Acoustic Beat Sessions, Dorian Concept, Catz ‘N Dogz. Są to wykonawcy mało znani, ale ciekawi.

Najwięcej wydarzeń odbędzie się jednak w czasie wakacji. Warsztaty, koncerty, spotkania i spektakle, zjazd food trucków czy kino plenerowe – tego możemy oczekiwać. Dodatkowo najważniejszą atrakcją będzie jak co roku 25 metrowy stół, który stanie pod Pałacem. Będzie on centrum kulturalnych spotkań.

Ada Koperwas

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ