Festiwal filmów koreańskich w Warszawie

Po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się Korean Film Festival. Od 30 listopada do 4 grudnia mieszkańcy stolicy będą mieli okazję zobaczyć największe osiągnięcia współczesnej koreańskiej kinematografii. Wstęp na większość wydarzeń w Kinotece, Muranowie i kinie Kultura jest wolny. 

 źródło: informacja prasowa

Ideą przyświecającą organizatorom Warsaw Korean Film Festival jest przybliżenie Polakom kultury Korei Południowej, która jako jedno z najwyżej rozwiniętych państw Azji łączy najnowocześniejsze rozwiązania technologii z tradycyjną kulturą konfucjańską.  


W trakcie festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć filmy ukazujące współczesną Koreę, których reżyseria przypadła nie tylko najpopularniejszym koreańskim reżyserom, ale również młodemu pokoleniu twórców. M.in. będzie to dramat „Revivre” w reżyserii Kwon-taek Ima ukazujący historię mężczyzny, którego pasmo sukcesów zawodowych zostaje przerwane tragicznym doświadczeniem śmierci żony oraz romans „Cat Funeral”  Jong-Gun Lee opowiadający historię pary, która po rozstaniu spotyka się ponownie przy okazji pogrzebu ich wspólnego kota. 


Ciekawymi propozycją są również „Ode to My Father” Yoon Je-kyoona obrazujący fundamentalne w kulturze Korei więzi rodzinne z wojną domową lat 50. w tle oraz film science-fiction „Snowpiercer” Joon-ho Bonga, który przenosi nas do postapokaliptycznych realiów świata po katastrofie globalnej, którego mieszkańcy w pędzącym pociągu tworzą społeczeństwo klasowe. 


Oprócz pokazów filmów festiwalowych odbędą się również m.in. spotkania z polskimi i koreańskimi reżyserami, wystawa plakatów kina koreańskiego oraz wykład o kinie koreańskim wygłoszony przez prof. Andrzeja Pitrusa. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Koreańskiej oraz Korean Film Council. Pokazy filmów odbędą się w kinach: Kinotece, Muranowie i Kulturze. Oprócz gali otwarcia, wstęp na wszelkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. 


Kultura filmu koreańskiego jest z pewnością odmienna od naszej rodzimej kinematografii. Warto zatem wybrać się w warszawską podróż na Daleki Wschód w ramach Korean Film Festival. 


źródło: informacja prasowa


źródło: informacja prasowa 

____________________ 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ