river island - sporteuro

Kolekcja Rihanny dla sieci River Island!

river island - sporteuroBarbadoska piosenkarka po raz pierwszy miała okazję sprawdzić się w roli projektantki. Riri stworzyła kolekcję, składającą się ze 120. produktów na sezon wiosna-lato 2013.

Pokaz kolekcji odbył się 16 lutego w ramach Londyńskiego Tygodnia Mody. Wybieg składał się z pięciu „witryn” połączonych schodkami. Modelki kolejno wychodziły i prezentowały się w każdej z nich. Z głośników płynęła muzyka w rytmach r&b i hip-hop.

Cała kolekcja dla brytyjskiej sieciówki była dosyć basic’owa – czyli składała się z podstawowych, prostych elementów. Linia zaprojektowana przez piosenkarkę jest podzielona na ubrania wiosenne i letnie. Na wybiegu mogliśmy ujrzeć lekkie materiały, marszczenia tkanin oraz sporo przezroczystości.

Ubrania w większości są gładkie – nie posiadają wzorów. Dominowały krótkie topy, denimowe szorty, kombinezony, maxi spódnice i dopasowane do sylwetki sukienki z odważnym rozcięciem na udzie. Charakterystyczne były także bluzy lub koszule przewiązane w pasie. Buty jakie się pojawiały, to delikatne sandałki na obcasie z zapięciem lub masywne botki, sięgające powyżej kostki. Kolekcję uzupełniały modne dodatki, np. nisko zawieszone plecaki, złote łańcuszki, kolczyki koła, bandany na głowie.

Kolekcja letnia charakteryzowała się bardziej urozmaiconymi wzorami – często w drobne kwiaty oraz mocniejszymi barwami.

Na końcu pokazu, na wybiegu pojawiła się sama Rihanna. Ubrana w dopasowaną czarną sukienkę na cienkich ramiączkach, z pofalowanymi włosami i mocno zaznaczonymi ustami. Podziękowała publiczności i z uśmiechem na twarzy pożegnała wszystkich.rihanna - sporteuro

Z Barbadoską współpracował jej przyjaciel i stylista Mel Ottenberg, a także projektant Adam Selman.

W całej kolekcji odbija się inspiracja latami 90-tymi. Widać, że Rihanna dokładnie odzwierciedliła swój styl – pokazała to, co sama lubi najczęściej nosić. Niestety debiutancka linia piosenkarki została dosyć negatywnie oceniona. Zdaniem krytyków ubrania były zbyt kuse i niepraktyczne, ponieważ nie każda kobieta będzie mogła założyć ubrania w całości odsłaniające brzuch czy uda.

Kolekcja wiosenna – Spring – będzie dostępna w wybranych sklepach na całym świecie od 5 marca (dostępna będzie także online), natomiast na część letnią – Summer – będziemy musieli poczekać do maja. Ceny zaczynają się od 18 funtów.

Joanna Łuszczykiewicz, fot. John Boone/ wikipedia.pl/ własność publiczna; Dorsetdude/ CC 3.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ